Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért válik szét ennyire a...

Miért válik szét ennyire a blw és a pépes etetés?

Figyelt kérdés
Nekem ez egy kicsit túlmisztifikáltnak tűnik. Attól hogy pépes kaját is kap egy baba, miért ne lehetne párolt zöldséget, gyümölcsöt is a kezébe adni? Vagyis kizárja a két út egymást, vagy működik vegyítve is?
2022. szept. 4. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Picinek zárja ki


Mert a pürés kanállal etetéssel a garatreflexét kiiktatod hátrébb tolod, ami a blw-nél létfontosságú.


Egyébként később ez már nem ennyire számít..

( 10 hónaposan lazán “blw-zett” a pürés gyerekem is)

2022. szept. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

1, ez nem feltétlenül így van.

A pürés etetést is lehet jól csinálni.

Ha hagyod, hogy a baba húzza a szájába a kanalat és maga egye le, nem pedig belenyomod a szájába, majd pedig kifelé lehúzod a felső ajkán, akkor nem oltod ki a reflexet.

Ebben az esetben nyugodtan mehet a püré és a darabos egyszerre is.

Egyébként még a blw is ad pürét pont ezzel a módszerrel, amit fellengzősen "töltött kanál" módszernek nevez. Én józan észnek. Nem liba, miért tömném.

2022. szept. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Nem zárja ki egymást a kettő, csak a magyarok megint magyarkodnak, és kis extra szabályokat alkotnak. Nézz nyugodtan meg egy külföldi ajánlást.


Jöhet a lepontotás, abban ugyanis nagyon jók vagyunk.

2022. szept. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy csináltuk, ahogy a #2 írja, vegyesen. Féltem a vashiánytól, ezért adtam neki húsos gyümölcspépet, kezébe adva a kanalat. A közös étkezések alatt meg ölbe véve kapott a kezébe ezt-azt a közös ételből. Teljesen jól működött.
2022. szept. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez jó hír, én is vegyesen szeretném, valahogy így látom logikusnak, ezért is kérdeztem. Akármit olvasok, nézek, mindenhol azt látom, hogy a kettő kb. kizárja egymást.
2022. szept. 5. 13:17
 6/10 anonim ***** válasza:

Én szerettem volna blwzni, de 9 hónaposan tanult csak meg ülni, és kicsit se tudta magát előtte tartani, úgy meg nem lehet a szabályok szerint.

Szóval nem világos, hogy pl ha szigorúan követem a blw szabályait, akkor 9 hónapos, sőt majdnem 10 hónapos koráig nem kellett volna adni neki semmit? Én ezt se értem, nem minden gyerek tud ülni fél évesen...


Szóval én emiatt magamra támasztottam és kapott pürét. 7 hónaposan már saját maga rakta a szájába a kanalat, ezzel megtanulta, hogy ne nyomja le a gyomráig a falatokat, és amint tudott ülni, váltottunk a falatokra. Gond nélkül átállt. Figyeld a babád jelzéseit, mire mennyire fogékony. Nem csak egy út van szerencsére.

2022. szept. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6#


Ez azért van mert a BLW külföldről jön, és ott nem tilos ültetni a babát 🤫

2022. szept. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#6, az enyém se ült vagy 10 hós koráig. Mivel nálunk nagyon nem javasolják a gyógytornászok a még maguktól nem ülő babák ültetését, inkább ölbe véve szokták a blw-t is csinálni, ahogy a pürés hozzátáplálást is. Külföldön tényleg nem ilyen szigorúak az ültetéssel kapcsolatban. Aztán hogy kinek van igaza - passz, azt se tudom, csináltak-e rá kutatást.
2022. szept. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1.


Vagyok


2-essel egyet értek teljesen..



Feltélteles módban kellett volna írnom..

“Kiiktathatod, hátrébb tolhatod”


Valószínűleg emiatt ment nálunk is hamar a darabka, mert szintén nem betoltam az ételt a szájukba, és nem kezdtem 4 hónaposan, hanem mondjuk az egyiknél csak 7 hónaposan, mert koràbban egyszerűen nem érdekelte..

2022. szept. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mégcsak 3,5 hónapos a kislányom, így abszolút nem sürget az idő, csak próbálok előre gondolkozni hogy is legyen majd. Már most kinézi a kaját a szánkból, innen jutott eszembe a kérdés, hogy hogyan álljunk neki majd.

Lehet, hogy csak a mi hülyeségünk, de amikor nagy szemekkel nézi hogy eszünk, mindig megszagoltatjuk vele, amit eszünk olyan formán, hogy az orra alá dugok egy-egy falat zöldséget mondjuk. Gondolom majd látni fogom mikor áll készen arra, hogy meg is kóstoljon akár dolgokat. :)

2022. szept. 8. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!