Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ki mikortól és hogyan tudta...

Ki mikortól és hogyan tudta megtanítani a gyerekét evőeszközzel enni?

Figyelt kérdés

13 hós a lányom. A hozzátáplálás elején engedte, hogy úgy etessem, hogy ő is fogta a kanalat, és egyszerű utasításokkal ("tálba" és "szádba") irányítottam, hogy hova kell tenni a kanalat/villát. Mindig dícsértem is, hogy ügyesen csinálja. Aztán 10-11 hónapos kora körül rászokott, hogy elengedi a kanalat, ha én is fogom, vagy irányítani akarom. Ha engedem, egyedül próbálkozzon, akkor viszont csak tunkolja és szétpacsálja az ételt, nem is próbál enni belőle..

Milyen módszerrel lehet tanítani? Kinek mikorra tudta használni a kanalat/villát a babája?

Köszönöm szépen!



2021. szept. 7. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
13 hónaposan bőven ráér még. Teljesen normális, h9gy most inkább koszt csinál ez is a tanulási folyamat része
2021. szept. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze, gondoltam, hogy még azért meglehetősen korai, csak próbálkoztam, hátha. De akkor kivárok, amíg magától elkezd érdeklődni. :)
2021. szept. 7. 15:52
 3/4 anonim ***** válasza:
95%
Két kanalas módszerrel, kb 10 hónapos korában kezdtem. Egyikkel ő próbálkozott, a másikkal én etettem. Így folyamatos volt az evés, és ő is gyakorolhatott. Mellette én is ettem, hogy ellesse, hogyan kell tartani és irányítani az evőeszközt. Eleinte mindent lefröcskölt, turkált, szétdobált. A kosz nem érdekelt, elsődleges, hogy elsajátítsa a folyamatot. Mosógép meg törlőkendő van, utána mindent felszedek/letörlök. Már ügyesen eszik kanállal is, villával is, pedig az elején reménytelennek gondoltam a helyzetet :D
2021. szept. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%

1 éves korában kezdett kanalazni

Még csapkodott néha, de aránylag szépen eszik

Erre rásegített az is, hogy blw-zünk

2021. szept. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!