Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy tudnám úgy eltenni...

Hogy tudnám úgy eltenni télire az almát, hogy a babámnak is tudjak majd adni belőle, amikor el lehet kezdeni a hozzátáplálásnál a gyümölcsöket? Idén rengeteg alma termett. 34. hétben járunk.

Figyelt kérdés

2022. aug. 8. 18:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%

Reszelve lefagyasztható.

Pici citromlé mehet rá, hogy ne barnuljon meg.

Nagyobb méretű jégkocka tartóba lefagyasztod és utána zacskóba rakod a kockákat.

Annyit olvasztasz ki amire szükséged van.

2022. aug. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%
Fagyasztva.
2022. aug. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
23%

1. Hamozd meg, vágd nagyobb darabokra, és annyi vízben, ami ellepi, főzd meg

2. Mikor már puha, szurd le a vizet, darald le (várj míg kicsit kihűl)

3. Forrón (ha kell melegitsd újra) tedd sterilizalt befőttes üvegbe száraz dunsztolassal


Ha akarod dobhatsz bele főzés közben egy rúd fahéjat, finom lesz tőle.


Ha jól dunsztolod szerintem egy fél évet siman eláll, nekem legalábbis addig tartott ki :)

2022. aug. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Minek? Az alma a legjobban tárolható gyümölcs, az egész telet átvészeli különösebb minőségromlás nélkül hűvös helyen szimpla újságpapírba csavarva. De egész évben kapható is.
2022. aug. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%

4. A kezeletlen alma esetleg megfelelő pincében/hűtőházban állna el az általad vázolt módon. De a tárolt mennyiség több mit fele megromlana úgy is.

Igen, egész évben kapható - de mint írja a kérdező, ez nekik termett, és ebből feltételezem, hogy nem, vagy csak minimálisan látott permetszert.

Tudod te, hány permetezésen megy keresztül az alma, mire eléd kerül?

A déli határ közelében vannak a gyümölcsöseink, almatermesztéssel foglalkozunk.

Tudod, mi milyen almát eszünk? Egy félig kihalt faluban vett portát apám, oda ültetett néhány ellenállóbb fajtát - amennyi azon terem, azt eszi a család.

A tápanyagok szempontjából a legjobb a fagyasztás.

A 3. sz@rráfőzős módszere épp csak azt teszi tönkre, ami miatt az almát érdemes enni. A fahéjat meg nem is értem, ember, hozzátáplálás megkezdéséről beszélünk...

2022. aug. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
5, baromság. Saccper 40 éve teszem el így télire a vegyszermentes almát, pont ahogy a szüleim tanították és soha nem rohadt meg, egész télen a pincébe járunk érte. Max. tavaszra enyhén megráncosodik, ami marad, meg kell hámozni, de nem rohadt.
2022. aug. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

6. Igen, régen minden jobb volt.

A kérdezőnek biztosan van pincéje, hisz az manapság mindenkinek van - ellentétben a fagyasztóval, ami csak a kiváltságosak úri huncutsága.

2022. aug. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
7, nagyobb úri huncutság egy akkora hűtő, amiben elfér egy mázsa alma, mint egy panel pincéje ;)
2022. aug. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%
8. Igen, nagyon valószínű, hogy a panelban termelte az almát.
2022. aug. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
Az alma egy hűvös kamra alsó polcán is eláll (relative sötétben, hűvösben). Nem az vagyok, aki felvetette, hogy át teleltethető, de tényleg nem érdemes szerintem sem lefagyasztani. Szinte az egyetlen gyümölcs, amit lehet is mindig kapni évszaktól függetlenül. Én olyasmikkel pakolnám tele a fagyasztót, amit nem lehet kapni szezonon kívül, vagy max nagyon ótvar minőségben.
2022. aug. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!