Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Pürés ételek bevezetése után...

Pürés ételek bevezetése után (7,5 hónapos a babám) időre etetitek a babátokat vagy továbbra is "össze-vissza"?

Figyelt kérdés

Igény szerint kapott tápszert a babám, azaz amikor jelzett akkor vittem (akkor is persze amikor nem éhes volt csak nem tudtam mi a baja és a tápszert is megpróbáltam 😅).


Most a pürézéssel is ez a helyzet, hogy amikor éhesnek tűnik akkor vagy püré vagy tápszer de teljesen össze-vissza van az egész.


Ti hogyan csináljátok?

Van olyan nézet, hogy a család együtt egyen, de akkor ugye már nem igény szerinti az etetés, hanem amikor "idő van".


Most úgy csinálom, hogy eszik pürét és akkor kap tápszert, amikor kér (ami lehet fél óra vagy egy óra is). De utána gyakorlatilag nem lehet belőni h mikor lesz megint éhes 😬 szóval most konkrétan nagyobb a káosz, mint amikor csak tápot kapott :D


Ti ezt hogy csináljátok?


2022. szept. 23. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Én most próbálok rendszert csinálni az alvások miatt. 7 hónapos. Igény szerinte cicizett. Arra már rájöttem, hogy hogy jönnek ki jól az alvások. 3-szor alszik. A kevesebb alvásnál nyűgös. Tehát ez így jó. Megvannak a kb időpontok. Alszik egyet 8-9 körül. Majd 12-kor. Vagy előtte adok neki ebédet, vagy ha menetben vagyunk, akkor csak gyümölcspürét. Ilyenkor ébredés után ebédel. Ettől függően kapja az uzsit. Próbálom, hogy az ebéd legyen alvás előtt. Eddig jól haladunk. Kezd beállni. A közös étkezés eddig kivitelezhetetlen. A párom dolgozik, tesók suliban. Mire a vacsija van (cici+tejpép), addigra nincs kész a mi vacsink. De aki előbb éhes, az eszik. Lehet, hogy ez így nem jó. Nem is kell senkinek követni, de mi ezt így tudjuk megoldani.
2022. szept. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%
Nálunk a család együtt eszik kb hétvégén volt meg és jó étvágyú kiegyensúlyozott minden gyerek, ezt engedd el, felesleges plusz stressz ha ennek meg akarsz felelni
2022. szept. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

6,5 hónapos a fiam és most láttam az elmúlt pár napban, hogy kialakult nála egy alvásrend így igyekszem ehhez tartani magam és ehhez belőni az etetést.

Nehezebb dolgom van mint a lányomnál mert ő ugyan igény szerint szólított, de azt óramű pontossággal 3 óránként kérte.

A fiam meg 1,5-2 óránként simán eszik, most kezd kicsit több időket hagyni nekem.

A tesó oviban vagy, így maximum a vacsora lehetne együtt, igyekszünk tartani. Az ebéd, uzsi máshová esik, így azzal nem küzdök hétvégén.

2022. szept. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igény szerint szoptattam a lányom olyan 1 éves koráig, akkor kezdtem el apránként elvenni tőle a cicit (még terhesség alatt voltak ilyen naiv ábrándjaim, hogy majd 1 éves korára már le is szoktatom teljesen, aha, 2 éves szülinapja előtt pár héttel sikerült ezt abszolválni :D ), szóval nálunk a szopiktól teljesen függetlenül ment a hozzátáplálás. Alapvetően az volt a célom, hogy abba a rendbe szokjon bele, amiben mi is élünk, vagyis a napi 5x-i étkezés legyen a megszokott, aminek körülbelüli rendje van. Tehát ébredéskor reggeli, utána tízórai valamikor reggeli és ebéd között félúton, ebéd normál időben, uzsonna és vacsora. Én ennek megfelelően kezdtem el őt kínálgatni már 6 hónaposan is, először persze csak 1-2 étkezésnél, de aztán 7 hónapos korára már mind az 5-nél beültettem a székbe és adtam neki valamit, amíg én is nasiztam. Nem azért, mert hogy együtt eszik a család, milyen család, férjem nem volt itthon mert dolgozott, más meg nincs (most majd jön kistesó hamarosan, nála meg majd a nagyhoz való igazodás lesz a szempont valahol). Egyébként én ezzel is próbáltam valami rendszert hozni a mindennapjainkba, oké, 6-7 hónaposan már volt azért egy napirend, de az még meglehetősen hektikus volt, könnyebb volt legalább a kajával úgy készülni, hogy akkor az fixen ekkor vagy akkor van. Ilyen korban még úgysem eszik sokat (legalábbis az enyém, mondjuk azóta sem), szóval nem az van, hogy akkor kényszerből kell ennie, de meglepően hamar ráállt a gyerek, hogy ebéd után van egy alvás meg ilyenek, onnantól kezdve kifejezetten könnyen kezdtek alakulgatni a napirendi pontok, még ha egyébként nem is evett kb semmit az adott étkezésre.
2022. szept. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!