Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen étellel kezdted a...

Milyen étellel kezdted a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Most lesz a kicsi 4 hónapos, és kezdjük az ételek bevezetését.


Ti mivel kezdtétek?


2022. nov. 7. 10:48
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
83%
6 hónaposan almával, kölespéppel, majd próbálkoztam különböző gabonapépekkel, őszibarackkal, krumplival, répával, csirkemellel, májjal, hallal, semmit nem fogadott el az anyatejen kívül, egyetlen kanál ételt sem nyelt le. 8 hónaposan meguntam hogy hiába gyártom a püréket, és dobálom ki a bolti üvegeseket, így keztük inkább a blw-t, onnantól kezdve evett szépen magától mindent amit mi.
2022. nov. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
90%
Barackpürével kezdtük el. Kb fél éves korában. Mivel refluxos volt, a doki nem ajánlotta, hogy almával kezdjük, mert az megemeli a gyomorsav szintjét. Másodiknak a banán jött be, azt jobban szerette,de egy idő után bármilyen péppel próbálkoztam, elutasította. Szóval 8 hónapos volt, amikor falatkákra tértünk át. Na onnantól fogva már mindent megevett, amit csak elé raktam.
2022. nov. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
30%
6 hónapos kor előtt nem kell kezdeni semmit.Addig anyatej,vagy tápszer.Az való a gyomrának.Utána meg elmondja a védőnő,letöltöd a hozzátáplálasi táblazatokat,stb.Először kóstolás van,az annyi,hogy kb megnyallintja a kanalat Van olyan baba,aki még 6 hónaposan sincs kész a hozzátáplálásra.Először lehet próbálni a tejpépeket,gyümölcsböl alma,banán,de ezek meg is foghatják a hasát.Sárgarépa,burgonya,sütőtök.
2022. nov. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
46%

4 hónaposan semmivel.


5 hónapos múlt, mire kóstolgatni kezdett, répát, édesburgonyát, almát adtam első körben.

2022. nov. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
90%

A nagyobbal almával kezdtük 5 hósan

A kicsikkel is 5 hósan kezdtem almával. De a kislányom teljesen elutasította. Vele majdnem 7 hónaposan jutottunk el addig h egyáltalán kóstoltatásról beszélhessünk. Sütőtök volt a menü

2022. nov. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
65%

Mind a 2 gyerekemmel 4 hónaposan kezdtem.

Fiammal sütőtökkel és őszibarackkal. Az alma minden formában savat csinalt neki. A krumplitól meg fajt a hasa (akkor is ha én azt ettem es úgy szoptattam).

Utana répa, banán, csirkemell, tészta


Lanyommal alma és krumpli. Utana jöttek amik fiamnál.


Mind a 2 6 hónaposan már egyedül evett, darabokat, nem pürét.

2022. nov. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
23%
Hagyjál már6!🤣🤣🤣Egyedül evett 6 hónaposan. Hát ülni se tud minden baba ekkor még.Hiába pontoztátok le a válaszomat,a hozzátáplálást 6 hónap előtt nem ajánlott elkezdeni.Nyugodtan olvassatok utána.Tudom,hogy régen már 2 hónaposan adták az almát,de nem volt helyes.
2022. nov. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
67%

7!

Azért mert a te gyereked 6 hónaposan esetleg csak feküdt, az nem azt jelenti, hogy másé is.


6 hónaposan stabilan ültek, falatkákat tettem eléjük úgy csipegettek fel.


Fiam (aki azóta 4 éves) pl 6 hónapisan mar mászott is.

Lányom 10 honaposan sétált... (most 13 hónapos és fut)


Ha hiszed ha nem, nem mindenki a nagykönyv szerint halad a mozgasban.


Az meg, hogy le vagy pontozva, lehet nem véletlen...

2022. nov. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
88%

Majdnem 7 hónaposan kezdtük, akkor ért meg rá. (nyelvkilökő reflex eltűnése, ölben stabilan ült, érdekelte az étel)

Először a tányéromról vett el egy darab kenyeret, azt rágcsálta. Aztán dinnyét majszolt, paradicsomot, uborkát, főtt zöldségeket a levesből.

Blw elvek alapján csináljuk a hozzátáplálást, nekünk nagyon bevált.

2022. nov. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem a tiéd nem fejlődik a nagy könyv szerint,nem az enyém.Nem csak fekszik,hanem kúszik,de még nem mászik,ülnie pedig akkor szabad,ha mászásból ki tud ülni önállóan. És akkor sem kell 4 hónaposan hozzátáplálni.Ez meg nem mozgásfejlődési kérdés.Lóval nem sakkozok.Sziasztok!
2022. nov. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!