Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nem eszik darabosat megőrülök,...

Nem eszik darabosat megőrülök,miert?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Sajnos 16 honapos kisfiam a csipszet,csokit,nasit megeszi darabosan. Az ételeket meg abszolút nem..mindig le kell neki turmixolni. Szerintetek mi lehet a baj? Feltem,hogy megful eleinte. Aztán most itt tartok sajnos.. lehetseges hogy emiatt nem eszi meg?? :( tudom én vagyok a hibás. De konkrétan hogyan szoktassam át ??
2022. nov. 9. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
biztos nem amiatt, ha a nasit megrágja. ne adj nasit (chipset, csokit amúgy is minek másfél évesnek??) csak kaját darabosan. előbb utóbb megeszi, éhen nem fog halni.
2022. nov. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Igen, sajnos én úgy gondolom, valamilyen szinten elrontottad a túlféltés miatt. Ha időben megismerkedik a darabossal, gond nélkül megszokja. Én 8 hósan kezdtem neki párolt zöldségeket adni, kis pici darabokban, amit fel tudott csippenteni a kis kezével. Fontos megfigyelni, hogy mikor alakul ki náluk a csippentő mozdulat, onnantól nagyon ügyesen felveszik kézzel az ételt. Onnantól kezdve én minden püré mellé adtam neki csippenteni való darabost is. Gyönyörűen megtanulta, 12 hónapos, mindent eszik, amit mi is. Viszont chipset, csokit, nasit még sosem kapott. Neked sem javaslom.
2022. nov. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Csokit, chipset, alig másfél évesen? Az szép...


Darabos ételeknél próbáld azt, hogy nem eteted, hanem ő egyen egyedül. Igen, kosszal jár, de ismerkedik az állagokkal, az ételekkel, és talán könnyebben elfogadja.

2022. nov. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Ha tud chipset, csokit és egyebeket enni, akkor rágni is tud.

Mondanám, hogy teljesen más szemlélettel kéne etetni és elsősorban egészséges ételekkel, de gondolom ti is sz.rt esztek, úgyhogy csak görbe tükröt tart az étkezési szokásaitokra.

Gyerek teli tányér mellett éhen még nem halt.

2022. nov. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Hű, hát én nem vagyok egy túlzottan egészségtudatos anya de chipset, csokit nasit 16 hónaposan????
2022. nov. 10. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A csoki a Rudi, a chips

Az a kolesgolyoo amit lehet neki

Emberek

Nem Ez a kérdés

De miert is???? Egy kindertojast miert ne ehetne meg vagy egy sutit????? Jezusom

2022. nov. 10. 04:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!