Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Gyümölcsök bevezetésénél jó...

Gyümölcsök bevezetésénél jó lehet a házi befőtt?

Figyelt kérdés
Persze lemosva róla a cukros befőtt levet gondolnám. Van barackunk, szilvánk, körténk, meggyünk, cseresznyénk nem is tudom mink még. Körtét éppen még lehet kapni, úgy azt nem erőltetem, de a többit nem tudom. Jó lehet, vagy inkább bébiételben vezessük ezeket be?
2022. nov. 21. 10:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
21%
Én ami nem volt friss, anya befőttjével vezettem be. Én pl le sem mostam, csak a levét jóól lecsöpögtettem.
2022. nov. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
Az meg van, hogy attol hogy lemosod/lecsepegteted a levét, az x hónapig cukros lében ázott gyümölcs ugyanúgy tele van cukorral? Idény gyümölcsöt kóstoltass vele inkább
2022. nov. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
57%
Én simán adnám,nem vagyok egy paramami,de azt ugye tudod,hogy a gyümölcs is magába szívja azt a cukros,tartósítószeres levét?Ettől nem romlik meg.
2022. nov. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Én kezdetben azért ezt nem adnám, ahogy előttem írták, az, hogy lemosod, sokat nem oszt, nem szoroz a cukrosságán. Próbálj ki szezonálisan kapható gyümölcsöket, zöldségeket bevezetni, vagy tényleg bébiétel.
2022. nov. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsi babának semmi szüksége nincs a hozzáadott cukrot tartalmazó ételekre. Egy befőtt meg különösen sok cukrot tartalmaz. Attól, hogy megmosod még benne van a gyümölcsben mert magába szívja.
2022. nov. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne! Inkább vegyél neki egy almát, vagy banánt, stb., amit a korához képest ehet, azt pépesítsd. Vagy bébiételt. Befőttet ne. Még akkor se, ha házi eltevésű. Hallgass rám, nem szabad.
2022. nov. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Tartósítószer egyáltalán nincs benne, cukor van. Ezért kérdezem én is. Az almától fáj a pocakja, így azt elengedtük, próbáltuk párolva is, nem erőltetem most pár hétig. A banántól székrekedése lett, erre azt mondta a védőnő normális, engedjük el ezt is pár hétre. A körtét szereti, szilvát elvétve találok, a citrusokat pedig még korai a védőnőnk szerint. Más gyümölcsöt kb. nem is látni a polcokon. Volt egy kis fagyasztott mindenmentes házi, azokat kóstolgattuk. Zöldséget sokat kap, azzal nincs gond, de a gyümölcsökkel megvagyok lőve, főleg, hogy egy csomó babakaja is tele van tolva a gyümölcsön kívül egy csomó "adalékkal", amin én meglepődtem és ezért jött a gondolat, hogy vajon a befőtt mennyivel rosszabb így.
2022. nov. 21. 11:41
 8/22 anonim ***** válasza:
87%
Hát mivel a befőtt is tiszta cukor, attól is fog fájni a hasa,a bébiételekben milyen adalék van?Amit én veszek,abban pont nincs hozzáadott cukor,só,meg semmi.Pl dm-es babakaják,és állítólag ezek jobban vannak ellenőrizve is,mint a sima zöldség, gyümölcs.
2022. nov. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
92%
Hát amikkel én eddig találkoztam bébiételek (a kisfiam általában Kecskemétit vagy Hippet kap nagy ritkán) semmiféle adalékanyagot nem tartalmaztak, főleg amikre neked most kellene, hogy pl. egyen szilvát, körtét, őszibarackot, vagy almát is pl.kipróbálhatjátok valamivel kombóban, hátha úgy nem fák tőle a poci, ezekben aztán végképp nincs semmi plusz a gyümölcsön kívül, max.víz. A befőtt ellenben tömény cukor.
2022. nov. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
76%

Olyan bebeietelt vegyel amiben nincs cukor. Kapasbol linkelek itt neked vagy huszat.

Vagy a boltban fagyasztottat.


Nem ios ertem, hogy jut eszedbe a befott, ami tomeny cukor ???

2022. nov. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!