Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kisfiam nagyon lassan gyarapod...

Kisfiam nagyon lassan gyarapodik, egy hét múlva lesz négy hónapos és 5,1kg. Kb 700 ml anyatejet és tápszert eszik összesen, ha erőltetem akkor sem eszik többet. Ha korábban kezdjük a HT-t mint hát hónap segíthet?

Figyelt kérdés
Én már nem tudom mit csinalhatnek vele oszinten, és hiszem hogy a stressz miatt lett kevesebb a tejem is. Sokszor már annyira el vagyok keresedve h ilyen picur, hogy én sem tudom enni. 2600 grammal született, másképp jó kedvű, mosolygós baba, nagyon ritkán sír. Nappal még akkor sem, ha éhes, inkább akkor ha próbálok adni neki hogy egyen, de ő elutasítja. Járt már valaki hasonló helyzetben? Gyerekorvos szerint minden rendben van, de szerintem elég kicsi a súlya a korához képest :(
2023. jan. 16. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Megduplázta majdnem 6.hóra így azt mondom neki ennyi az adagja.

A hozzátáplálás nálunk, teljeswn leállította a hízást(mondjuk nem volt baj, mert ő meg sokat hízott eleinte) .

Unokatesóm fia is olyan kis kákabél, de semmi baja, alkat kérdés, ki ilyen ki olyan.

De ezzel még rosszabbat teszel, hogy körülötte forog a világ eresztd el.

2023. jan. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az biztos,hogy engem nagyon megvisel, már nem telik el nap hogy ne sírnék és amikor egy hét után megmérem és látom h alig mozdult 100 grammokat a mérleg, tiszta stressz vagyok.

Ezért gondoltam h talán a hozzátaplalas majd segíteni fog a gyarapodásban

2023. jan. 16. 12:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, a gyerekorvos szerint minden rendben van, akkor te is nyugodj meg. Ezzel teheted a legjobbat a gyerekednek. 3 és 6 hó között normális, ha megduplázzák a súlyukat, a tiednek már majdnem megvan, és hol vagytok még a 6 hónaptól. Teljesen jól fejlődik a babád. Ha ezt képes leszel elhinni a gyerekorvosnak, akkor minden rendben lesz - veled is, mert a babával már most is minden rendben van.
2023. jan. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A babád súlyával semmi gond, itt nálad vannak fejben gondok. Engedd el ezt a tömöm a gyereket stílust, mert nagyon sokat fogsz ártani neki. Addig fogsz ezen pörögni, míg evészavaros gyereket fogsz belőle nevelni, mert a kaja körül forog majd az élete miattad. Teljesen jó a súlya, tedd rendbe a gondolataid, mert gondok lesznek.
2023. jan. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hozzatáplálás lassítja a hízást, attól ne remélj sokat.
2023. jan. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A babád teljesen jól fejlődik, a gond a te fejedben van!

Sürgősen keress szakembert, mielőtt tönkreteszed a gyereked!!!!

2023. jan. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmi gond nincs a súlyával. Az én lányom 3010 grammal született, most 3 hónapos és szintén 5,1 kg. 700 milinél ő sem eszik többet.
2023. jan. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Miért érzed fontosnak, hogy ennél jelentősen többet hízzon? A méregetés totál felesleges, és láthatóan csak magadat stresszeled ezzel. A gyerek hízik? Hízik. Jókedvű? Az. Fejlődik rendesen (mozgása, értelme)? Gondolom igen. Akkor hótmindegy, hogy heti hány grammal mutat többet a mérleg, nem az számít. Ne méregesd ennyire, mert beleőrülsz. Egyen, amennyit jól esik neki, és hagyd azt a gyereket békében növekedni. Amíg a gyerekorvos szerint sincs baja, addig nyugodj le szépen és ne drámázz ezen. Minden gyerek más, nem szabad ugyanazt elvárni totál más alkatú/igényű babáktól.


Amúgy, mielőtt még jobban kiborulsz, az anyatej/tápszer kalóriatartalma jelentősen több, mint az almapüréé, szóval hízást ne a hozzátáplálástól várj.

2023. jan. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Negy honaposan a fiam pont ennyi kg volt,o 3600 grammal szuletett...nem szresszeltem rá,hiszen hizott,nem fogyott.

Most 9 honapos,es majdnem 10 kg.

2023. jan. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!