Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen gyümölcsöket/zöldségeke...

Milyen gyümölcsöket/zöldségeket adtok (adtatok) a 6 hónapos babátoknak?

Figyelt kérdés

Nem Magyarországon élünk, és itt kb. amit akarsz adsz alapon megy a dolog, ami nekem kicsit ijesztő. Már adnom kellene neki a tojást, mogyorókrémet, de alig kapott még pár dolgot, mint pl.: Répa, alma, sütőtök, banán, aztán vettem bio bébiételt, mivel inkább abban a formában adom neki a barackot, ananász. Szóval még glutént sem kapott.


Ma beszéltem a védőnővel, aki írt nekem egy listát, amiben már minden benne van, glutén, hús, tojás, dúr bele. Ezt a 7. hónaptól kezdve. Pl. kenyér darabkákat adhatok neki, puhíthatom anyatejjel/tápszerrel, ami tök jó, csak nehezen tudom elképzelni, hogy 2 hét múlva a kisfiam ilyesmit megtud már enni.


Leírnátok ti miket adtatok? És milyen sorrendben, legyetek szívesek! Na és persze mikor, úgy értem mennyi idősen?


2023. jan. 23. 20:11
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy ugyanazon a napon kap már mindent, gyümölcsöt, burgonyát, mint köret + zöldséget, húst, joghurtot, kenyeret. + Szoptatás vagy tápszer.
2023. jan. 23. 20:17
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk:

Egyesével bevezetve sütőtök, répa, krumpli, édesburgonya, alma, őszibarack, körte, meggy, szilva, banán, aztán lassan bejött a paszternák, cukkini, narancs, mangó, majd rizs, zabpehely, babakeksz, hétgabonás pép, csirke, pulyka, paradicsom (babakajában). Azt hiszem ennyi. Mi most itt tartunk majdnem 8 hónaposan. Most tervezem a tojást, gesztenyét bevezetni, lassan majd a mogyoró féléket, aztán brokkoli, karfiol, ilyesmik, utána még nem tudom. Mindig hétvégén álmodom meg mi legyen a következő. :D

Én próbálok a minőségi összetevőkre figyelni még, pl. a kenyeret teljesen feleslegesnek tartom egy 6-7-8 hós babánál.

2023. jan. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem sok függ attól, mit eszik egy 6honapos baba, hogy mikor kezded a hozzataplalast. Ha 6 hónaposan, akkor nem fog egy hét múlva mindent enni, viszont ha 4 hónapos an, akkor azért fel éves korára sokmundent kipróbált.


Mi szintén nem Magyarországon élünk, anyatejes baba, de a dokineni szerint keveset gyarapodott, így 4 hónapos an kezdtük a hozzataplalast, kisfiamnak minden nagyon ízlett az első perctől kezdve.

Mi esti rizskásaval kezdtük, egy hétre rá pedig ebédre zöldséget : krumplival kezdtük, aztán répa, sütőtök, karelabe, petrezselyemgyöker, karfiol, cukkini, brokkoli, spenót... Evett még zöldbabot, rizst is azóta.

Husit 5 honaposan kapott először (házi nyuszi, kakas, nemsokára a pulykát is megkostolja, marhahúst bebiételből kapott). De a dokineni szerint 2 héttel a zöldség elkezdese után már lehetett volna húst adni.

5,5 hónaposan voltunk kontrollon, akkor azt mondta, a 7.hó végéig vezessük be a tojássárgáját, fehérjét, glutént, diót, mogyorót (ezeket már bevezettuk, most 6,5 hónapos, a diót, mogyorót krumpliba reszelve ajánlották - 1 szem mogyoró, 1/4dio mennyiséget). Még a halakat kell a 7 hónapig bevezetni (itt a pisztrangot és a lazacot ajánlották).

Ezeken kívül még kukoricát kapott a kisfiam extrudaltan (so nélküli változat).


Gyümölcsöt itt utoljára ajánlják bevezetni, állítólag rontja a refluxot (a babám nem reflux is, de bizony azokon a napokon, mikor gyümölcsöt kap, még böfizik, máskor meg már nem). Gyümölcsből így egyenlőre csak almát és banánt kóstolt. De van fagyasztott meggyünk és barackunk, azt is tervezem bevezetni, meg a hajdinát, de annyi minden van, hogy nehéz eldonteni, mit hamarabb.


Én annyiféle ajánlast olvastam, hogy szerintem szinte lehetetlen elrontani, mert mindenütt mást javasolnak, más sorrendben.

2023. jan. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
3as vagyok, szóval vacsira kását kap, ebédre zöldséget husival, gyümölcsöt tízóraira (de ezt csak néha adok egyenlőre). A reggeli, uzsonna, és 2.vacsi csak anyatej, a tízórai, ebéd, vacsi után is mindig megkinalom cicivel és még szopizik hozzá. Vizet nem adok neki.
2023. jan. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
#4. Bakker, ha ennyi mindennel pumpolod, vizet nagyon is kellene kapnia...
2023. jan. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Anyatejes, nem kell a víz.
2023. jan. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

6. Amíg _csak_ anyatejes, addig valóban nem kell víz.

De te már rendesen eteted...

2023. jan. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
Hat látod, erről is megosztóak a vélemények.
2023. jan. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hat látod, eddig csak a te véleményed oszlik meg róla.

Nem találkoztam még olyan komolyan vehető szakemberrel, aki szerint az általad leírt szintű hozzátáplálás/etetés mellett, mikor már komplett étkezéseket váltottál ki! ne kellene vizet adni.

2023. jan. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#2 Nagyon szépen köszönöm, hogy leírtad, nagy segítség. Folyamatosan azt érzem, hogy le vagyunk maradva, állandóan van valami, olyan, mintha versenyben lenne az ember. Jó az, hogy már annyi mindent tudunk, amit anno szüleink, nagyszüleink még nem tudtak, de fárasztó is. 😅 Arról nem is beszélve, hogy ahány táblázatot (magyar) néztem, szinte mindegyik más-más volt, szinte csak az alma, sütőtök, banán szerepel mindegyikben kezdésnek, a többi gyümi/zöldség különböző. Van ami szerint brokkoli mehet 6 hónaposan, van ami szerint csak 8. De itt már 4 hónaposan is, olvastam. Hát na mondom oké...
2023. jan. 24. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!