Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen gyümölcsöket/zöldségeke...

Milyen gyümölcsöket/zöldségeket adtok (adtatok) a 6 hónapos babátoknak?

Figyelt kérdés

Nem Magyarországon élünk, és itt kb. amit akarsz adsz alapon megy a dolog, ami nekem kicsit ijesztő. Már adnom kellene neki a tojást, mogyorókrémet, de alig kapott még pár dolgot, mint pl.: Répa, alma, sütőtök, banán, aztán vettem bio bébiételt, mivel inkább abban a formában adom neki a barackot, ananász. Szóval még glutént sem kapott.


Ma beszéltem a védőnővel, aki írt nekem egy listát, amiben már minden benne van, glutén, hús, tojás, dúr bele. Ezt a 7. hónaptól kezdve. Pl. kenyér darabkákat adhatok neki, puhíthatom anyatejjel/tápszerrel, ami tök jó, csak nehezen tudom elképzelni, hogy 2 hét múlva a kisfiam ilyesmit megtud már enni.


Leírnátok ti miket adtatok? És milyen sorrendben, legyetek szívesek! Na és persze mikor, úgy értem mennyi idősen?


2023. jan. 23. 20:11
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

#3 Nagyon szépen köszönöm a részletes választ, leírást, tényleg hasznos! Én az elején elrontottam, mert egy cikkben (itteni) azt olvastam, hogy mehet szinte minden, brokkoli, karfiol és én szépen kezdtem is a karfiollal, mert volt a szüleimnek, bio. Aztán itt megkaptam, hogy hogy mertem adni.... Igaz egyszer adtam. Ahány cikket, táblázatot olvasok (tök mindegy milyen nyelven), szinte mindegyik különböző, az alapot leszámítva, mint alma, banán, sütőtök meg egy pár.


Már adnom kellett volna a mogyoró krémet meg a tojást, de mondom olyan furának hangzik, hiszem alig kapott pá gyümölcsöt/zöldséget. Itt úgy kell, hogy első nap egy kávéskanál mogyikrém a bébikajába, másnap egy evőkanál. Hogy mibe, a te dolgod. Tojás ugyanúgy (pl. omlet formában), csak az turmixolni.


Nekem teát is mondott a védőnő. Én sem tudtam, hogy kell folyadék. Viszont én csak vizet adok. Nem mintha olyan sokat inna, de na. 😀


Igen, a gyümölcsnél nekem is azt javasolták, igaz nem igazán van oda érte (bébiétel, pl. Barack, Korte, mango). De az alma sem volt a kedvence, amit én csináltam. Pedig édes. Még fura. 😊

2023. jan. 24. 10:30
 12/13 A kérdező kommentje:
Oh nem, rosszul írtam, úgy nem szabad adni neki a mogyoró krémet. Nem olvastam végig, csak belekukkantottam.
2023. jan. 25. 11:53
 13/13 anonim ***** válasza:
48%

Én egy éves koráig nem adtam Neki tojást és mogyoró félét, úgy tudom allergiás reakciót válthat ki. A tojásból is először a sárgáját adtam. Mogyoróból valóban a krémmel érdemes kezdeni.

A többit tökéletesen leírták előttem!

15 hónapos, már mindent eszik. Imádja a hasát! A kenyér és a kifli a mindene.

2023. febr. 2. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!