Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kedves anyukák, apukák,...

Kedves anyukák, apukák, zöldségek és gyümölcsök után mit adtatok a babátoknak?

Figyelt kérdés

Az orvosunk azt ajánlotta, hogy minél hamarabb vezessük be a többit az allergiák miatt, ugyanis a kicsink ekcémás. Viszont, hogy hogyan, azt nem tudom. Mit kell, érdemes először? Vagy teljesen mindegy?


Csinálhatom úgy, hogy bevezetem a mogyorót, majd tojást, aztán a glutént, húst? Vagy lehet mindent egyszerre? Jó, mondjuk azt tudom, hogy mikor a mogyorót, akkor csak azt adom, amikor a tojást, akkor csak azt, a lehetséges allergiák miatt, de utána lehet bármit bármilyen sorrendben, együtt? Bizonytalan vagyok, így eddig csak gyümölcsöket, zöldségeket adtam neki.


Illetve mennyit szoktatok adni? Amennyit elfogad?


Mennyi húst adtok? Nekem 50 gr-ot mondtak, valahogy soknak érzem.


Segítenétek? Köszönöm! Akár pontosan leírhatjátok, hogy mit szoktatok adni egy adott nap.


2023. jan. 28. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
23%

Mogyorót?!

Én, aki szartam a táblázatokra, én sem adtam 1 éves kora elött.


Mi gyümölcsök-zöldségek, glutén, csirkemell, tojás, disznóhús. Azt utana kb minden. Kivéve a mogyoró és a méz 1éves koráig.


Pl 2 hétig kapott a zöldségbe csirkemellett. Vagy kapott, vagy nem.

Utána 2hérig a tojással kevertem a kajáját.

Utána már nekem rágott, jótt a disznóhús.



Nem egyszerre mindent.

Csirkemellet kb 1 jégkockányit kapott először, majd mindig kicsit többet. Tojásból egy fél tojással kezdtem.


Annyit adtam mindig, amennyit kért az első naptól.


Mi 4 honaposan kezdtük, havi 1 étkezés lett kb kiváltva.9 hónaposan már minden étkezést kiváltottunk.

2023. jan. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

Én glutén, hús, tojás, magvak sorrendben haladnék. A gluténra sok módszer van, azzal nem óvatoskodnék, se a hússal. A tojást külön sárgája, fehérje.


A magvakkal az anafilaxiás sokk miatt óvatos voltam. Már bevezetett kajába kevertem egy pici földimogyorót, mogyorót vagy amit éppen be akartam vezetni. Abból adtam egy kis kanállal. 10 perc várás, aztán ha nem volt reakció, akkor folytattam. Nem volt gond, a mogyorós puffasztott kuki egy időben nagy sláger volt később...

2023. jan. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%
Ja, én mindent bevezettem egyéves kor előtt.
2023. jan. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%

Méz és tengeri herkentyűk kivételével mindent be lehet és a jelenlegi ajánlás szerint be kell vezetni 1 éves kor előtt.

Én bevezettem pár zöldséget és gyümölcsöt, azokhoz kevertem először valamilyen gabonakását és onnantól szinte naponta kapott glutént. Majd szintén zöldségekhez kevertem csirkemellet, lazacot, szűzérmét. Levesből zöldségek és marhahús. Tojásból rántottát és babapalacsintát csináltam neki, az egész tojást be lehet vezetni egyben.

Magvakat vagy aprítóban daráltam le és úgy adtam hozzá gyümölcsös gabonapéphez vagy a dm-ben lehet kapni egy összetevős magkrémeket, abból kevertem a puréhez.

Epret, málnát, áfonyát már 6 hóban bevezettem, amikor kezdtük a Ht-t. 10 hónapos korára szinte minden be volt vezetve, kivéve egy két szezonális gyümölcs és zöldség. Gyakori allergéneknél és az első hónapban tartottam magam a 3 napos szabályhoz, tehát nem adtam semmi újat 3 napig, később már lazábban vettem.

2023. jan. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!