Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A hozzátáplálás kezdeténél ti...

A hozzátáplálás kezdeténél ti mennyire vettetek bio gyümölcsöt és zöldséget a babátoknak?

Figyelt kérdés

Mindig bio dolgokat kapott? Vagy egyáltalán nem? Vagy is-is?

Tudom, hogy némely zöldségnek magas a nitráttartalma, meg minden gyümölcs meg zöldség sok vegyszermaradványt tartalmaz. :S



2014. márc. 7. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem adtam neki bio dolgokat.Mindenkinek szíve joga eldönteni mit ad a picikéjének,de én azt mondom,ha már most "megkíméled" a nem kívánt dolgoktól,később is ezt kell tenned!Más kérdés,hogy a nitrát valóban káros!Esetleg próbálj meg házi gyümölcsöt,zöldséget adni neki!Azok annyira nincsenek műtrágyázva!Ha van ismerős akinek van gyümölcsöse,vagy kertje az a legjobb!De ez csak az én véleményem!remélem tudtam segíteni!
2014. márc. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy vagyok vele mint az első válaszoló.

Tudtam,hogy nem fog örökké bio dolgokat kapni,így eszemben sem volt csak azt adni amikor pici volt. Ha árban jó volt,akkor biot vettem,de leginkább nagyszülők kertjében termőt kapott,vagy piacon vettet.

2014. márc. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem adtam biot, nem is igazán hiszek abban, hogy amire ráírják, hogy bio, az valóban az.
2014. márc. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én az első pár hónapban bébiételeket adtam neki, az bio cuccokból van (pont tél-kora tavasz volt, nem volt szezonális zöldség-gyümölcs), kivéve az alma, mert van almafánk, az bio. 4-5 hónappal később fokozatosan áttértem az idényzöldségekre. A magas nitráttartalom miatt mondják hogy a babáknak heti 1-nél többször nem szabad spenótot/sóskát adni. Ezek hiába bio növények, felszívják a föld nitráttartalmát mindenképpen. Zöldségből télen szívesebben adom azóta is a fagyasztottat, azt idényben fagyasztják és nem kell mindenféle penészölővel permetezni hogy februárig ne rohadjon el, vagy amíg ideér Argentínából...
2014. márc. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha magam készítettem, akkor nem vettem külön bíró-t, de uvegesbol csak bio-t kapott, mert amelyik markát választottam az pont bio volt
2014. márc. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
En leszek a kivetel:) en bizony 10 honapos koraig csak bio zoldseget gyumolcsot adtam neki! Anno azt olvastam, hogy ennyi idos korukra alakul ki veglegesen a belflora, es az volt a cikkben, hogy emiatt javasolt foleg a bio alapanyagok vasarlasa.
2014. márc. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En is csak bio dolgokat adtam eddig, azaz föleg a nagyszülök altal termelt dolgokat es bebieteleket (ezekre ra van irva, h bio, de persze ez nem azt jelenti, h ebben 100 % biztos lennek...). Most eppen 10 honapos, es eppen ez a kerdes foglalkoztat, ugyanis jelenleg nem ugy elünk, h nagyobb koraban is biztositani tudom a csak bio etrendet. Egy cikk egyebkent ugy irta, h utana is csak biot kene adni a gyerekeknek meg ugye nekünk is azt enni, csak allitolag "elfelejtkezünk rola"... :S
2014. márc. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!