Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tényleg kevés, amit eszik?

Tényleg kevés, amit eszik?

Figyelt kérdés

8,5 hónapos a kislányom, és elég sokat küzdünk az evéssel. Legyen szó hozzátáplálásról vagy tápszerről.

Vannak napok, amikor nagyon küzdősen összejön a 700 ml (tápszer+pépek együtt) más napokon meg minden küzdelem nélkül az 1000-1100 is.

Tegnap voltunk tanácsadáson az orvosnál, ő azt mondta, hogy a 700 nagyon kevés. Amikor kérdeztem, hogy mennyire valós az, amit a védőnő mond, hogy testsúly kg*150g, amit meg kell enni, akkor azt mondta, hogy ez nem feltétlenül igaz.

Elég, ha azt figyeljük, hogy havonta hízzon 500-600 grammot.


Hát az én babám általában amúgy ilyen 800-900 ml körül eszik, ha mindent egyben számolok (tápszer, pürék, tejpépek). Még ezért is van, hogy küzdünk, én már kezdek belefáradni abba, hogy erőltessem neki a kajcsit.

Pépekből jobb napokon megeszik 150-160at, rosszabb napokon, meg már 100nál ideges, és üti ki a kezemből a kanalat, hogy nem akar enni.

Amúgy nem hízik 500-600 grammot havonta, most kb 2 hónap alatt hízott 700-800at.

Eleve nem picike, mert kb 8,8 kg, de már majdnem 80 centi, szóval nem extrém húsos, mivel elég hosszú, de korához és hosszához képest jó a súlya.

Amúgy eleven, kúszik, mászik, ül, gagyarászik, csak ez az éves,ami már a sírba tesz minket, hogy sosem annyi, mint amennyit elvárnak.


Látom itt sokaknál, hogy ennyi idősen simán megesznek 200-250g pürét meg ennyi tápszert a babák, de nálunk nagyon nem ez a helyzet.

A kislányom még éjjel is szokott enni, ha az sem lenne, akkor még kevesebb lenne a napi adagja.


2023. febr. 10. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:

A fiam jövő héten lesz 9 hónapos, nagyjából méretre is ugyanekkora. És ő se eszik sokat.

Főzelékből vagy gyümölcsből max.100-120. Tápszer általában 180 ml. Kivéve éjszaka, ott simán betolja a 210 ml-t.

6x eszik egy nap.

Reggel tejpépet. 100 ml vízből csinálom, és mindig marad belőle.

Ebédre kb.100 ml főzeléket.

Délutáni alvás előtt 180 ml tápszer.

Vacsora fél 6-6 körül, tejpép. Ilyenkor 120 ml vízből csinálom, de mindig marad ebből is.

Elalvás előtt még eszik rá 150-180 ml tápszert.

Szóval ő inkább többször eszik keveset. Eddig senki nem szólt érte. Mondjuk én nem is aggódom. Növekszik, gyarapszik.

A lányom ennyi idősen simán 2x ennyit megevett. Ő megevett egy üveges főzeléket (180 gramm) és még egy babajoghurtot (100 gramm).

A mai napig jó evő.

Megtömni úgysem tudod. Annyit eszik, amennyi jól esik neki.

2023. febr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ezt leírtad!

Az én babám is inkább többször eszik, általában 6-szor, de megesik a 7 alkalom is.

Próbálkoztam már mindennel, de nyilván nem lehet megtömni. A doki szerint próbáljam még többször etetni, de erre nem vagyok hajlandó, mert akkor méginkább csak az evésről szól a napunk, és nem is fog többet enni, csak sírás lesz.

2023. febr. 10. 10:48
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Amíg gyarapszik,vidám és elég a pisis/kakis peluok száma addig ne izgulj ezen. Orvosok,védőnők túlságosan táblázat szerint élnek.
2023. febr. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy 2023-ban miért stresszelik magukat még mindig azon az anyukák, hogy mit mond a védőnő, de komolyan. Azoknak a zabálás és hízás a mániájuk, egyáltalán nem kell havi 4-500 grammot (????)) híznia egy 8 hónapos gyereknek.


De azt gondolnám, a saját szemetekkel is látjátok, hogy nagyon különböző méretűek a babák ennyi idős korban, meg hallottatok már olyanokról, akik semmit nem esznek, úgyhogy nem értem a stresszelés okát.


Kórosan sovány a gyereked, beesett arcú, rosszkedvű, állandóan beteg? Ha nem, nincs gond.


Az én fiam igazi jóevő kis zabagép volt mindig, de 8 hónaposan max 100-300 grammokat hízott, most 21 hónaposan hord 92-es ruhákat és 11 kiló. Pont formás, nem vékony, nem kövér, a vele egykorú gyerekekkel hasonló méretű.


De én sosem izgattam magam a védőnő hülyeségein, nem nézegettem táblázatokat, nem méregettem, mennyit eszik egy nap. Feleslegesen csinálsz magadnak problémát.

2023. febr. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Nekem is mondta a doki, hogy délelőtt adjak neki gyümölcsöt. Mondom oké.....

Csak éppen a gyerek nem akar gyümölcsöt enni délelőtt. Reggelizik 8 körül, utána fél 10-10 körül elalszik. Előtte hiába kínálom, nem kell neki. Utána ha felkel 11-fél 12 körül, akkor meg már hova adjak gyümölcsöt, amikor majd jön az ebéd?

Szóval én ilyenkor bólogatok a dokinak, hogy persze, adok neki. A gyümölcsöt meg beleteszem neki a reggeli tejpépbe. :D

Nem egyformák a gyerekek. Ha gyarapszik a súlya, pisil, kakil, jól érzi magát, akkor neki ennyi elég.

2023. febr. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Alapból eszembe sem jutna stresszelni magam, de mivel a héten kétszer is kijutott a jóból, mert hétfőn jött a védőnő, tegnap meg vinni kellett a dokihoz tanácsadásra, elbizonytalanodtam.

Mivel ugye mindkettőtől megkaptam, hogy keveset eszik.

Az 500-600 grammon nagyon felszaladt a szemöldököm nekem is, mert irreálisan soknak tartom egy 8 hónapos gyereknél, nem is mondtam már arra semmit, inkább hanyagoltam a témát a továbbiakban.

2023. febr. 10. 11:13
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja és nem ez volt az első alkalom, mert januárban elején ugyanezt megkaptam, és azért próbáltam erőltetni kicsit az evést, de aztán feladtam, kezdtem megnyugodni, hogy ha ennyi, akkor ennyi. Erre fel a héten megint cseszegetnek....
2023. febr. 10. 11:15
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt baxtatják, aki hagyja magát. Komolyan mondom. Rólam 2 kmről ordít, hogy vastagon leszrom ezeket a kötelező dolgokat, elviszem, mert muszáj, mindenre mindig gondolkodás nélkül rávágom, hogy persze úgy van, és nem vizsgálgatnak meg cseszegetnek. Más nagyon bizonytalan anyuka ismerőseimbe ugyanez a védőnő meg gyerekorvos egyfolytában beleköt, olyan dolgokkal is, amiket tőlem meg se kérdeztek soha.

Ne foglalkozz velük. Ha a gyerekkel valami nem stimmel, fel fog tűnni.

2023. febr. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

De le kell sz*rni a csesztetést, azt értsétek meg, hogy nekik ez a mániájuk. Ha te vagy terhes, biztos túl sokat hízol, ha a gyerekről van szó, keveset.


Nem kell velük foglalkozni, én is lesz*rom, mit mond a védőnő. Értem, hogy nem lehet lemondani, mert a putris, buta anyukák miatt kötelező, de magam sosem tartottam olyan unintelligensnek, hogy a védőnő véleményével foglalkozzak.

2023. febr. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!