Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Közel 5 hós babátok mennyit...

Közel 5 hós babátok mennyit eszik délelőtt püré féléből? Mennyit esznek, ami már kiváltott mennyiségnek/étkezésnek számít?

Figyelt kérdés
2023. febr. 19. 23:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Közel 5 hós babát éppen csak el kell kezdeni kóstoltatni, nem kell, hogy ennyi idősen ki legyen váltva az étkezése, minek túlterhelni a fejletlen emésztőrendszerét?
2023. febr. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
Semennnyit nem evett még akkor, mivel elmúlt 6 hónapos, mikor elkezdtük a hozzátáplálást.
2023. febr. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
Sok-sok anyatejet, semmi màst. Ekkora gyereknek csak anyatej vagy tàpszer való.
2023. febr. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

5 hónaposan?


1 éves korig HOZZÁtáplálás van, nem kell étkezést kiváltani!

Eszik pürét,utána kap tejet vagy tápszert.

2023. febr. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Én 5 hónaposan kipróbáltam, hogy mennyire eszi a püréket (nagyon fogyni kezdett a tejem és kicsit megijedtem), nem erőltettem, csak kóstolgatta. Teljesen változó volt, hogy mennyit evett. Néha egy kanállal szétkent a száján, néha 100 grammot is megevett, de azt nagyon ritkán. Most 8 hónapos, és most kezd rendszeresen megenni egy adag kaját (ami kb 120 g), és azzal tele a pocakja. Az a lényeg, hogy ne erőltesd. Lehet, hogy fárasztó, bosszantó nekiülni a nagy cécónak egy kanál kaja miatt, és aztán a többi meg mehet a kukába, de ez ilyen az elején. Érdemes lehet jégkocka tartóban lefagyasztani egy teljes adag pürét, és akkor lehet könnyen kisebb adagokat kiszedni.

A hozzátáplálás azt jelenti, hogy a fő táplálék a tej, attól, hogy 1-2 étkezést kiváltasz, attól még csak HOZZÁtáplálsz. Azt mondják, hogy egy éves korig érdemes megtartani a reggeli első és esti utolsó étkezést tejnek, a többit ki lehet váltani, ha a baba nyitott rá.

2023. febr. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Egy 4 hónapos gyereknek nem kell semennyi püré. Anyatej, vagy tápszer kell még neki.
2023. febr. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Én kóstoltatom (tudom a who...) de 2-3 kanálnyit szokott enni, többet még nem is próbáltam adni, pedig lehet elfogadná.
2023. febr. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

5 hónapos a lányom. 4 hónaposan kezdtük. Imád enni, 1 étkezést kiváltottunk. 10óraira egy fél bébiételes üveggel eszik meg. Ha éhesebb, a 3/4-e is elfogy.


Anyatejes egyébként.



Ezért itt mágján fogok égni 🤣🤣

2023. febr. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
Hozzátáplálást 6hónaposan kell elkezdeni.Ez azt jelenti,hogy megkóstol dolgokat.6 hónap előtt kizárólag anyatej,vagy tápszer.Éretlen az emésztőrendszere még,kár terhelni.Ebből kifolyólag semmenyit nem eszik 5 hónaposan,nemhogy mennyiséget bármiből.
2023. febr. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
5, engem nem zavar, hogy ha csak 1 kanállal eszi meg, amíg az legalább jól esik neki. Csak volt egy vitám és hozzám vágták, hogy már ki kellett volna váltani egy étkezést.
2023. febr. 20. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!