Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ma délelőtt először szeretném...

Ma délelőtt először szeretném kiváltani a "tízórai" tápszerét a babámnak. Vajon milyen mennyiséget adjak neki, hogy elegendő legyen?

Figyelt kérdés
De. 150 ml-ről szoktam elkészíteni az adagját, ami így kb. 165 ml lesz. Több mint két hete kóstolgatunk ezt-azt: almalevet, reszelt almát, babakekszet, sütőtököt, őszibarack nektárt. De mindig csak kóstoltunk, ezen felül megvolt az öt tápszeres étkezés. Doktornő viszont már egy hete javasolta, hogy az egyik étkezést váltsuk ki vmi szilárddal. Csak a mennyiséget nem mondta. A védőnőt kérdeztem, ő azt mondta, annyival, amit tápszerből enne. De az egy egész üveg bébiétel! És még csak 4,5 hónaposak vagyunk Azt nagyon soknak tartom. Őszibarack-alma babadesszertre gondoltam. Az egyik üveg 163 gr, a másik 190 gr. Viszont az előzőnek kicsit magasabb a kalóriatartalma. Elég lesz neki egy fél üveg egyszerre? Esetleg reszeljek bele egy fél babakekszet? Alapból van benne rizsliszt. Sokat segítenétek a dilemmámon válaszotokkal.

2014. febr. 13. 01:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Annyit adj neki amennyit ker,es megbir enni. Tulaggodod a dolgot. Ha nem bir fel uvegnel tobbet megenni igyse fogja. Ha meg jol esik neki akkor adjad.
2014. febr. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja. Adj annyit, amennyit megeszik. A babákat nem lehet túletetni.
2014. febr. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan add neki oda a teljes üveg tartalmát! Ha jól esik neki akkor megeszi,ha nem akkor pl.félüvegnél többet úgy sem fog megenni! :-) Az én fiam 4,5hósan már rég megevett 190g gyümölcsöt,nem féladagoztam,mert láttam rajta ha izlett neki,minden kanál után nyitotta a csepp száját :-) A kecskemétinek van őszi-alma-teljes kiörlésű rizs desszertje,az tökéletes tízóraira :-) 5+5hós fiú anyukája
2014. febr. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi 7 hónaposak vagyunk...már 180-210 ml-t kellene ennie, de ennek ellenére csak 90ml-t cicizik alkalmanként. Bébiételből maximum fél üveggel eszik meg egyszerre....8 kg és 69 cm. Az orvosom erőltette előszőr, hogy 1 üveggel adjak, de minden valószínűség szerint az én bébim pocija felmondta volna attól az adagtól a szolgálatot. Egyszer eljött etetésre a doki....azóta nem erőlteti, és hangoztatja, hogy minden gyermek más! (fiatal doki, nem látott még husi babát keveset enni :) )Annyit adj neki, amennyit kér!
2014. febr. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!