Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A méz 1 éves korig veszélyes...

A méz 1 éves korig veszélyes a babára. A mézes sütivel is ez a helyzet?

Figyelt kérdés
2023. máj. 10. 22:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, semmilyen formában sem adható még
2023. máj. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha egy kis falatkat kap egy 5 honapos baba a mézes sütiből ?
2023. máj. 10. 22:44
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért jutna eszedbe sütit adni egy 5 hónaposnak?
2023. máj. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy 5 hónapos gyereknek semmi szüksége egy falatka mézes süteményre. Maga a toxin hamar lebomlik hőre, de a baktériumspórák nagyon ellenállók, ezért nem ajánlott semmilyen formában adni.
2023. máj. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
Ha már kapott, akkor ne parázz rajta, nem valószínű, hogy baja lesz. De szándékosan nem kockáztatnék.
2023. máj. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem nekem jut eszembe,mások adtak a babának.
2023. máj. 10. 23:23
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy kis falatkat kap 5 honaposan, vagy elkapja a botulizmust, vagy nem. Hogy mi a betegseg kimenetele, azt olvasd el.
2023. máj. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Hat hónapos korig tilos és erősen rizikós, utána egyéves korig a biztonság kedvéért nem ajánlott. Valószínűleg a mézes sütitől nem lesz baja, nem tudott öthónaposan megenni annyit abból hogy baja legyen, de én ezt komolyan venném. Főleg a mézes teáztatás miatt van erős tiltás.


Amúgy nem vagyok paramami, sőt kifejezetten lazán kezelem és kezeltem a hozzátáplálást, de azért egy öthónaposnál nem hiszem hogy mézes sütire lenne szükség bármilyen formában.

2023. máj. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
5 hónaposan még a hozzátáplálást sem feltétlenül ajánlott megkezdeni...
2023. máj. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8-as, a " nem tudott megenni belole annyit " reszhez szolnek, (mint szakmabeli), ez nem igy mukodik. Tudod mekkora egy spora ? Mikroszkopikus nagysagu. Ennyit kell megenni.


Ez nem az a kategoria,mint amikor egy terhes no nem tud annyi fahejat megenni, hogy baja legyen, persze nem, hisz ahhoz tobb kilo kell.


De itt pont nem a mennyiseg szamit. Ugyanigy ha valaki liszterozissal fertozott etelt eszek, abbol is eleg egy mikroszkopikus nagysagu, vagy aki pl. allergias a mogyorora, egy sporatol meghalhat, sot megennie sem feltetlenul kell, eleg annyi ha valaki mellette mogyorot eszik es belelegzi.

2023. máj. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!