Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Aki ellenzi az abortuszt, mi...

Aki ellenzi az abortuszt, mi a helyzet ha a terhesség mind a magzat, mind az anya életét veszélyezteti?

Figyelt kérdés
2017. szept. 16. 16:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Ilyenkor nyilván más megitélés alá esik az abortusz, de mindenképpen arra törekszenek, hogy elhúzzák addig a terhességet, hogy koraszülöttként megszülethessen a csecsemő.
2017. szept. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%

Természetesen ez egy olyan helyzet, amikor megengedhető, sőt szükségszerű az abortusz.


Abortuszellenes vagyok amúgy.

2017. szept. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%
Beleszakadna a szívem, de lemondanék róla.
2017. szept. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

Ha a terhesség tényleg veszélyezteti az anya életét, akkor elfogadható az abortusz. (Ha a szülésnél valami nagy probléma van, akkor is az az a legfontosabb, hogy az anyukát megmentsék).

Ez így érdekes megfogalmazás, hogy a terhesség veszélyezteti a magzat életét; miután terhesség nélkül nem is lenne magzat, és az abortusz nem "veszélyzteti" az életét??

Arra gondolsz amikor nem egészséges a baba és nem biztos hogy életben marad. Egy csomó olyan történet van, hogy az orvosok is az abortuszt javasolták, mert úgy gondolták hogy nagyon keveset fog csak élni a baba, vagy nem fog tudni teljes életet élni; aztán mégsem lett igazuk.

Az ilyen helyzetek szülőként nagyon nehezek lehetnek, és az is nagyon rossz, ha megszületik a gyerek, és utána hamar meghal; de mégis én sokkal nehezebben tudnám azt feldolgozni ha én egyezek bele hogy megöljék a saját gyerekemet, amikor még lenne rá esély (bármilyen kicsi) hogy életben maradjon.

20/L

2017. szept. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"Ez így érdekes megfogalmazás, hogy a terhesség veszélyezteti a magzat életét"

Bocsi ha hülyén fogalmaztam. Azért gondoltam így kiemelni, hogy biztos ne keverjük olyan helyzettel ahol a baba lehet hogy egészséges lenne, csak az anyukával vannak gondok.


De köszönöm a válaszokat mindenkinek :)

2017. szept. 16. 19:23
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Ha a terhesség életveszélyes az anyára nézve, akkor nyilván az abortusz a "kisebb rossz". Ez az egyházak álláspontja is
2017. szept. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Annyira "viccesek" ezek a kérdések..aki ellenzi az abortuszt azoknak a nagy része szerintem az abortusz,mint fogamzasgatlassal nem ért egyet..sokaknak kb. Annyival egyenlő sajnos,mintha nem ízlett volna egy joghurt,holnap másikat veszek...Ha a saját hibambol leszek terhes,akkor vallalom a kovetkezmenyeket,nalam ezt jelenti az abortusz ellenesség...tehát tudom,hogy nincs 100%os védettség,es tudom,hogyha szexelek,akkor megtortenhet,hogy teherbe esek(bár valljuk be,ez ritkabb,mint a feher holló)nem kerdes,hogy megtartom a magzatot,arrol nem is beszelve,ha tudom,hogy nem vedekeztem rendesen.

Ha ezen felul bármi egészségügyi,stb problema van,akkor pedig merlegelek..

Nekem 3 gyerekem van,ha terhes lennek es azt mondaná a doki,h veszelyezteti az életem egy újabb terhesség,még megkerdeznek legalabb 3-4orvost es ha mind ezt mondana,fajo szivvel elvetetnem,mert a 3 már velem lévő gyerekemnek is szüksége van az anyjara..de az tuti,hogy nagyon nehezen dolgoznam fel..

2017. szept. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Ez extrem ritkan fordul elo

A legtobb erv kamu

2017. szept. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
41%

Azok alapján amiket eddig olvastam hasonló kérdéseknél, ilyen esetben még az abortuszellenesek is normálisabbak és nem kezdenek rögtön gyilkosozásba, elfogadóbbak.


7

Ha valaki megtart egy nem kívánt terhességet, attól még nem biztos, hogy felelősségteljes. Csak hogy tudd.

2017. szept. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 xxxcsillag válasza:
19%
Ha olyan nőt kényszerítenek a gyermek világra hozására, akinek nincs lakása, 80000.-Ft a nettó bére és képzetlen, párja nincs, vajon milyen élete lesz Neki és a gyermekének?Sok van ilyen és egyre több.Ez a mai morál szégyene.
2017. szept. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!