Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Veszélyeztetett terhesekkel...

Veszélyeztetett terhesekkel most mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Olvastam sok helyen, hogy most akadozik a terhesgondozás. Valóban, a mi sztk nőgyógyászatunkon is most ki van vonva a munkából az a két orvos, aki a rendelések 95%-át vitte.

Ez a helyzet még ki tudja meddig fog tartani, de nyár elejére babát tervezünk. Azonban nekem az első pozitív teszttől progeszteront kell majd szednem. Ha mondjuk most esnék teherbe, lenne esély, hogy két veszélyeztetett terhesség és egy vetélés után kapnék időpontot vagy esetleg egy gyógyszer receptet? Táppénzre is el kellene mennem, amihez ugye szintén orvos kellene. Vagy most ilyesmivel nem foglalkoznak?


2020. ápr. 14. 16:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Az első látogatások után a háziorvos vesz táppénzre.

Az sem kell papír alapon.

Sok helyen küldik elektronikusan.receptet is. E-recepten kapom

Kapja a gyerek is

/ már megszültem/

2020. ápr. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
Mindent megoldanak. De amúgy komoylan most kell gyereket tervezni?
2020. ápr. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a házi orvos vesz táppénzre, a két lányomnál is úgy volt. De neki kellett egy javaslat a nőgyógyásztól. És havonta új javaslat kellett.
2020. ápr. 14. 16:22
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Az is mehet elektrinikusan
2020. ápr. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
Március 4-től veszélyeztetett terhes vagyok, kórházban is feküdtem, a háziorvosommal nem találkoztam, e-mailben küldi a táppénzes papírt én pedig a kórházi zárókat. Kontroll vizsgálatokra, időpontra mehetek kórházba. A kismamák kiemeltek ilyen szempontból, mindenki más csak ha akutt.
2020. ápr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
A progreszteront felírhatját e-receptre, nálunk a gyógyszertárban csak előrendelésre hoznak. Van amiből országos hiány van.
2020. ápr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem most, nyár elején. Nyilván nem hasraütésszerűen. Akkor jár le a kicsivel a gyedem, mindenképp akarunk harmadik gyereket (annyit is vállaltunk csokra). Dolgozhatnék a két gyerek között, de nincs hol. Vendéglátásban dolgoztam, egyelőre nem várnak vissza. Az aktív dolgozók közül is volt, akit elküldtek. Aztán utána megint ki tudja mikor lesz annyi munkaviszonyom, hogy tudjunk harmadik gyereket vállalni. Én sem leszek fiatalabb ráadásul.
2020. ápr. 14. 16:47
 8/13 anonim ***** válasza:
28%
Felelőtlenség most teherbe esni.
2020. ápr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ilyen előélettel eszembe se jutna SZTK-ra alapozni. 6. héttől vagyok veszélyeztetett, második terhességem, az elsővel is voltak gondok. A magánrendelés jelenleg is ugyanúgy működik mint eddig. 4-5 hetente járok az orvosomhoz kontrollra. A táppénzes papíromat jelen helyzetben e-mailben kapom az orvosomtól és úgy küldöm tovább. A munkáltatómnak írnom kellett egy nyilatkozatot, hogy az átküldött papírok mindenben megfelelnek a valóságnak, de biztosan vannak egyedi dolgok mindenhol.
2020. ápr. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Normális körülmények között remek ellátást kaptam az sztk-ban is a lányaimmal. A progeszteronhiánnyal a magánorvos is gyógyszert adna, mást nem tudna. Illetve két ismerősöm is volt, akiknek a magánorvosai az 5-6 hetes vérzésnél nem adtak utrogestant, mondván majd kapnak injekcióban, amikor már van szívhang. Csak éppen addigra elment a baba. Én mindkettőnél kaptam az első pecsételésnél, sőt a kicsinél már a pozitív teszttől. A második babánál sajnos nem szedtem időben, az a baba nem is maradt meg.

De mind az sztk, mind a kórház nagyon lelkiismeretesen foglalkozott velem, anélkül is hogy ezért külön kellett volna fizetnem.

2020. ápr. 14. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!