Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Egy üveges bébiétel kevés...

Egy üveges bébiétel kevés neki tízóraira?

Figyelt kérdés
9 hónapos baba sír pár napja a tízórai 190 g bébiétel után. Vizet sem fogadja el annyira sír. Adjak tápszert? Vagy több bébiétel kellene?
2023. jún. 4. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Persze, hogy sír, ha még éhes. Miért nem kínálod meg többel?
2023. jún. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

9 hónaposan nálunk sem volt már elég 1 üveggel.

De ennyi idő alatt már azért értened kellene a babád jelzéseit szerintem.

2023. jún. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%
Biztosan azért sír, mert éhes? Ez brutális adag.
2023. jún. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Miért lenne brutális adag? Az én fiaim is duplán ették ezeket és minden hónapban rendben voltak a mérési eredményeik, nem voltak túl etetve. Nálunk mindkét gyerek hamar annyit evett a pürékből, hogy müzlis tálba kellett előkészítenem.

(Most már 2 és 6 évesek, mindketten normális testsúllyal, na jó a nagyobbik kicsit vézna..)

Úgyis jelezni fogja ha már elég neki. Ha meg kórosan nincs teltségérzete, az neked és a gyermekorvosnak/védőnőnek is de fog tűnni akár csak a súlya alapján is.

2023. jún. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tudom hogy éhes, talán nem egyértelműen fogalmaztam.

Azt nem tudtam hogy ilyenkor inkább tápszert vagy még bébiételt adjak neki.

Utolsó választ köszönöm. Akkor duplán veszem neki az ízeket mostantól, hogy tudjak ugyanolyat adni neki még. Ha meghagyja azt adjam uzsira esetleg?

2023. jún. 4. 14:42
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
az én fiam is simán megeszi a 190grammos üveg kaját. a 220asat is lazán bevágja, utána én még kekszet szoktam adni neki, vagy valami darabosat, hogy rágcsáljon is, azután iszik is, mert hát szárazabb :) ha univer 163grammos bébiételt kap, abból is kb a második üveg felét eszi meg, szóval ez a 220g jó szokott lenni. ha nem sokat eszik a 2. 190grammos üvegből, én picit felvizezném, almajd suritenem valamilyen natúr gabonapéppel, rizs, zab vagy köles. esetleg vizezés nélkül egy kis gabonapép bele, attól függ milyen a kaja.
2023. jún. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
23%
Nem vagyok az üveges bébiétel ellen, én is adtam, de amikor már kevés, inkább csinálok rendes alapanyagból pürét itthon🤷‍♀️ laktatóbb is..
2023. jún. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!