Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás bevezetése, mi...

Hozzátáplálás bevezetése, mi kell,mire figyeljek,mi nem kell?

Figyelt kérdés

Tiszta zavar vagyok. Mamák nem segitsegem,az ő korukban már egy ennyi idős gyerek- öt hónapos múlt pár napja a kislanyom- szalonnát evett késsel villával (kis túlzással,de értitek..)


A lényeg,hogy elvesztem a BLW,etetőszék,kanalak,itatopoharak,stb világában. Az már megvan,hogy lassan időszerű lesz, a lányom igaz, 100 százalék anyatejes,de nagyon érdeklődik az evés iránt,meg hát ideje is lesz. Az elmúlt hetekben olvastam mindenfelet a neten,meg annak az ellenkezőjét is,olvastam véleményeket,meg azoknak az ellenkezőjét is.


Leginkább az eszközökben vagyok elveszve. Baromi nagy a kínálat,nyilván az anyagiak végesek, és nem tudom mik kellenének pontosan,milyen eszközök. Ezen felül a szék is kérdéses, a kislányom még nem ül stabilan,de olyan széket akarok,amit egész addig használhat amíg normál széken nem tud,és nem foglalja el az amúgy is kicsi,panel konyhában azt a talpalatnyi helyet,ami még van..de azért legyen stabil is az a szék...


Szóval jaj.Tele vagyok zavartsaggal a témát illetően. Nem akarok úgy járni,mint a szoptatassal,mentem tanfolyamra,olvastam mindent is,aztán végül magától kialakul az egész,igaz pokoli volt,se semmi hasznát nem vettem az "előképzettségemnek". Itt azért kicsit más a helyzet,mert minden pénzbe kerül,eladni ha még felesleges lesz valami,csak nehezen lehet még veszteségesen. Vagy mint a 3in1 babakocsi,ami a legfeleslegesebb kiadásunk volt,mert csak hordozoban maradt meg, az autós ülés rész borzalom volt, a sport rész meg behemot nagy,alig várom beszereztek egy ernyőre csukhatót.


Szóval össze tudna valaki foglalni tényleg mi kell,és mit szerezzek be? Ezen kívül kinek milyen jó tanácsa lenne önmagához,aki már hozzátáplál,mit lett volna jó,ha tudsz előre?


(Bocsánat hogy az íráson is tükröződik a zavar,egyrészt a téma miatt is,másrészt baromi fáradt vagyok,nem tudom a foga jön e vagy meleg van nagyon,de pár napja csak orditas van reggel délben este,kezdem azt sem tudni merre vagyok arccal előre..)


2023. júl. 17. 16:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan széket akarsz, ami sokáig jó, az pl a hauck alpha. Állítható a magassága,sokáig kiszolgál.

Ha blw a terv, akkor a facen a nagy blw csoport ingyen is nagyon sok infot tartalmaz.

2023. júl. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem terv a BLW, igazából ezt csak kiragadtam,hogy az egész nagy etetéses történetben elvesztem. Hauckot néztem de baromi drága ha mindent megteszek hozzá és nem tudom tényleg jó-e tényleg érdemes e beruházni rá.
2023. júl. 17. 16:33
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Eszközt nem érdemes venni semmilyet. Meg lehet oldani simán a háztartásban előforduló konyhai eszközökkel.

Ha mèg nem ül, ès nincs is 6 hónapos, akkor még nem érett a hozzátáplálásra.

Rengeteg elég jó etetőszék létezik. Nekünk a legegyszerűbb ikeás volt. Míg csak pár falatot nyammogott, addig bele sem raktam. Mikor ,, rendesen" enni kezdett, onnantól ültettem bele.

2023. júl. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
#3 kemény fém kanalaim vannak nem hiszem jó lenne a kis ínyének. Sima pohárat adni neki először? Hát nem tudom 😵‍💫
2023. júl. 17. 16:36
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
Sima pohár meg fémkanál teljesen jó. Nem csapkodod vele a gyereket, hanem eszik.. Műanyag rosszabb. Abból leválnak darabkák. Sima poharat is hamar megszokja hogy kell fogni.
2023. júl. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nehezen hiszem el hogy a háztartásotokban nincs egy darab műanyag pohár se...
2023. júl. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Van,a fogmosó poharam 😅
2023. júl. 17. 16:40
 8/17 A kérdező kommentje:
Pont azért írtam ki a kérdést mert el vagyok veszve és tudom hogy túl godnolom. Segitsegem nincs, a férjem is rám hagyja,mert én biztos jobban tudom, de olyat vegyek ami jó lesz biztos..hát kösz. Közben meg ordít egész nap a gyerek,szalad a lakás,az én fejem nem lesz tisztább. Szóval azért is írtam ki a kérdést,hátha valaki megszán,és felsorolja tényleg mi kell,ami meg kell,azokon belül mire figyeljek,hogy miből milyen kell.
2023. júl. 17. 16:42
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

Csak sajat tapasztalatot tudok mondani, de a legfontosabb szerintem hogy TE es a baba apukaja, akik az etkezeseknel resztvesznek komfortosak legyenek a hozzataplalas modjaval, nyugodt es jokedvu mintat biztositva :) van aki falatkazos, van aki pures ht-val komfortosabb


nalunk BLW ‘tortent’, tenyleg nagy segitseg a csoport (fb)

Ami kell:

- hozzataplalashoz valo erettseg jelei (olben stabilan ul, erdeklodik, nyelvkiloko reflex megszunt, megragadja az etelt onalloan) - ez 5-9 honapos kor kozott szokott eljonni.

- onallo kiulesig olben, egyenes hattal, dontve etetes a garatkepletek elhelyezkedese miatt SOHA :)

- utana etetoszek: takaritasi es koltsegoptimalizalas miatt en az Ikeas antilopot javaslom, sajnos a labak hianycikkek, fb marketplacen konnyen talalhatsz, vagy van masik etetoszeke az ikeanak meg jo(bb) aron

- bekotni nem javasolt a picurt, ha veletlenul kozbe kell lepni, akkor gyorsan ki lehessen venni (persze vannak akik kimasznak, felallnak stb ilyenkor szuloi dontestol fuggoen: olben eves, etkezes abbahagyasa stb.

- babaelsosegely tanfolyam ha TEGED/TITEKET megnyugtat :)

- pohar: lehet felespohar, lehet kis kavespohar, lehet muanyag is. Kadban ulve is gyakorolhatja az ontest :)

- esetleg egy-ket dm-s hamikabit vagy ikeasat javaslok

-6-8 honapos kor kozott kanalas (nyelvkiloko reflexet elnyomo) etetest es falatkat ne keverj: vagy vard meg a 8/9 honapos kort a falatokkal vagy BLW/falatkas

- jo hangulatu, kozos etkezesek :)


Ami nem kell:

- mindenfele itatopohar, babaetkeszlet, osztott tanyer stb. (Kiv ha neked ez fontos, de gyerekszempontbol nem az, ki pl az etetoszek talcajan kinaltunk etelt az elso 2-3 honapban)


Aminek orvosi hattere nincs:

-bevezetesi tablazatok: ahany orszag annyi fele, a szomszed utcaban mar mast kap az ember es orvosi alapja nincs, csupan az orszag etelei es hagyomanyai

-3 napos bevezetesi szabaly : ez nagyjabol egyedulallo Mo-on, mas alapelvekben nem jelenik meg

- kesoi allergenbevezetes (pl.eper 2-3 eves korig)


Amit 1 eves kor alatt ne:

- mez, fustolessel tartositott etelek ill.amibe ezt belefozitek


2 eves kor alatt nem javasolt

-hozzaadott cukortartalmu etelek

-adalekanyagok, felvagottak, tul sok so (1g/nap), gyumolcslevek, kakao


6 eves kor alatt nem javasolt:

-nyers hust tartalmazo etelek (tatarbifsztek, sushi)



Ez biztosan nem az osszes info, de ha elhatarozod magad egy megoldas mellett, ahhoz rengeteg segitseget talalsz meg szakmai oldalakon, csoportokban.

2023. júl. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legnagyobb segítség a blw volt, főleg Okos Timi oldala. Nem is az etetés, hanem a hihetetlenül elavult és káros magyar vezérelvek felismerésében és elkerülésében. Én később több étkezési pszichológia könyvet is olvastam és nagyon sajnálom, hogy ezt nem fedeztem fel előbb, mert a saját étkezésemben is hihetetlenül sokat fejlődtem és olyan káros szokásaimat sikerült leküzdenem, amikről azt hittem, örökre rajtam ragadnak majd, mert én ilyen vagyok. Közben csak fos mintákat hoztam.

Ha újrakezdeném, most se csinálnám másképp, nálunk full siker volt az egész, nem csak a gyereknek a családnak is.

Nem kell semmiből az extra drága, jó egy ikeás szék is, és teljesen jók a fém kanalak. Én fiam kis üveg kávéspohárból tanult meg inni.

2023. júl. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!