Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha a BLW táplálást szeretném...

Ha a BLW táplálást szeretném a babamnal,de az első 2 hónap hozzátaplalas püres, utána működhet a dolog?Vagy rögtön falatkasan kellene kezdeni?

Figyelt kérdés
2023. máj. 5. 08:42
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
92%

BLW-ben eleve falatkázás van, nem pürésítünk (csak amit te is püré/krém formájában eszel, mint a krumplipüré, humusz, stb).

Amúgy nyilván pürés táplálásnál is lehet "baby-lead" a hozzátáplálás, csak a falatkák itt azért veszélyesek, mert amikor kanállal adod, elnyomhatod az öklendező reflexét, márpedig ez az, ami megvédi a kicsit a fulladástól, szóval érdemes nem annyira keverni a kettőt.

2023. máj. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Rögtön falatkásan kéne kezdeni. A pürét nem tudja egyedül enni 6-8 hónaposan. Èpp az a BLW egyik lènyege, hogy a gyerek annyit vesz a szájaba, amennyit szeretne, külső behatàs nèlkül.
2023. máj. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha 6 hónaposan elkezded a pürézést, és aztán 8-9 hónaposan mondjuk stabilan megül már az etetőszékben, amúgy is érdemes lehet elkezdeni puha falatkákkal kínálni, pl. rántotta, kenyér belseje, banán, kukoricapufi, előbb-utóbb el kell kezdeni a szilárd állag bevezetését is. Ha nincs is foguk, az ínyükkel ügyesen szétmorzsolják. Ha meg 2 hónapot püréztek, akkor már időben szinte ott vagytok.


Szerintem olvass utána a BLW-nek, mik a biztonságos BLW-zés feltételei, előkészületek, milyen ételeket hogyan érdemes kínálni a babának. Akkor el tudod dönteni, hogy ez nektek való-e, vagy maradtok inkább a pürénél.


Javaslom amúgy, hogy egyetek közösen (táplálás módjától függetlenül), hogy tudatosuljon a babában, hogy az evés miről szól, apa-anya hogy csinálja. Mi püréztünk, előkészítettem mindkettőnk ételét, az enyémet is felvágtam falatokra, és egyik kezemmel etettem, a másikkal meg bekaptam egy-egy falatot, aztán szépen lassan tértünk át a normál ételekre, kb. 1 éves kora után már ugyanazt ette, amit mi.

2023. máj. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A blw nem csupán falatkás hozzátáplálás, hanem bizonyos feltételeknek meg kell felelni. A baba ugyanazt eszi mint a család, tehát attól, hogy szimplán falatkába kapja azt amit amúgy pürésítenél, nem lesz blw. Ezen kívül, a baba egyedül eszik, a család, de legalábbis az elsődleges gondviselővel együtt eszik, nem kell ennie, annyit eszik amennyit ő szeretne, nem váltunk ki étkezést, valamint megvárjuk amíg a baba készen áll a hozzátáplálásra, nem betöltött hónaphoz kötjük. 3 hónap után, a legtöbb baba amúgy is elkezd szilárd ételt kapni. Szóval ha blw mellett döntesz olvass utána, készülj fel, ha pedig a pürés mellett, azzal sincs semmi baj, nem maradsz le semmiről, ha nem 2 évesen is turmixolsz neki :)
2023. máj. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
37%

Sokan csinálják vegyesen.

Az ősBLW-sek ezt tiltják, de pl. mi is úgy csináltuk, hogy először pépeztünk, aztán kb 1 hónappal utána kapott a baba pufit (meg tudja fogni és olvad valamennyire a szájában).

Annyi h ilyenkor nem szabad a falatot a szájába adni, csak önállóan eheti, és csak a kanál legyen amit a szájába dugsz.

A péphez és a falatkához különböző technika kell és h ne tévessze össze

2023. máj. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
87%
5. Szuper, csak ez nem blw. Ez falatkás hozzátáplálás. Amivel nincs semmi probléma, tök jól csináltad, csak ne nevezzük blw-nek.
2023. máj. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
15%

BLW = baby lead weaning.


Ha egy kanalat, pürével megtöltve leteszel a baba elé hogy egye meg, képes felvenni és leszopogatni, tehát a teljesül a blw.


Külföldön simán mixelik a falatkás és pürés etetést, Magyarországon vannak szigorú szabályok.


Nem is értem hogy egyeztetik össze a dolgokat Mo-n. Ugye tikos ültetni, viszont blw meg szigorúan csak ültetve lehet a fulladásveszély miatt. Külföldön azért működik, mert kitámasztva stabilan ülést már ülésnek veszik emiatt kezdhetik a blwt 6 hónaposan simán. Ölben ültetve a gyerek nem tudom hogy tud blwzni, de azt hiszem ez a módja ha a szigorú magyar utat választod.


Vagy csak lazítasz, és csinálod úgy ahogy a világ többi részén.

2023. máj. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
81%
Ne keverd vegyesen, veszélyes lehet. A BLW pont azért működik, mert megmarad a baba öklendezőreflexe, ami a pürével nem biztos, hogy megmarad.
2023. máj. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
85%
7. De tipikusan az vagy, hogy nem tudod mi az a blw, de ragaszkodsz, hogy te blw-zel. Miért? A blw alapelve, hogy a gyerek ugyanazt eszi mint a család. Te talán pürét eszel? Ha nem, akkor nem blw. Ettől ugyanolyan jó, sőt a ti családotoknak ez a legjobb, de miért kell ragaszkodni valamihez, amiről azt sem tudod mi. Nem igaz, hogy külföldön ez a blw, én külföldön élek, és érdekes itt sem az a blw amit te leírsz. Magyarországon is működik, hogy ölben eteted. Igen van aki kivárja, de nem ez a szentírás. Attól, hogy külföldön is van aki előadja, hogy ő pürével blw-zik, nem lesz igaza se neked, se neki.
2023. máj. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
56%
Off lesz,de nekem az nem tiszta a blw-nél,hogy oké persze nem lesz baja,ha később kezdjük a hozzátáplálást,de például nálunk már igényelte 6-7 honaposan az ételt, kivette a tányérból,stb. Imád azóta is enni. Az alapelve az hogy csak is kizárólag ülni tudó babának, tehát akinél nem ül 10 hónapig ott addig hagyják hadd szemezzen a kajcsival?:D Hiába enne már. Mert az öledbe ültetés az nem saját ülés. mert nálunk ülni 9 hónaptól tudott csak például stabilan. Az ölembe etettem pürével többször,de botrány volt konkrétan,darabosat nem is akartam volna úgy, én úgy nem láttam.. Amikor elkezdett ülni meg szépen elkezdett enni darabosan,amit mi. Azóta is azt eszi gyönyörűen. Tehát egy idő után így is úgy is azt eszi amúgy,amit a szülők. Az öklendezőreflexről meg én például sosem nyomtam a szájába a kanalat,hanem ő nyúlt oda és nyalta le. Utána már rátettem a kanálra és ő vitte a szájába. Ha nem tette,nem adtam,nem erőltettem,ha elment a figyelme, láthatóan nem volt éhes,akkor nem tömtem,akkor elpakoltam. Nekem amúgy pár barátnőm blw-t követ,de pürével kezdték amíg nem tudott ülni,akkor az nem blw? Nem mentem bele sose ebbe a témába így még.
2023. máj. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!