Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyukák segítségét kérném....

Anyukák segítségét kérném. Hogyan is kell elkezdeni a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom hogy először is almalé 4 kávéskanállal és naponta +4. Utána lehet az almát is adni neki. Az lenne a kérdésem mennyi ideig vagyis hány napig kell szoktatni egy ételhez? Ha betölti a 6 hónapot utána kb 2 hét mire csak az almához hozzá szokik? Ki hogy csinálta ? Nem szeretném elrontani.

2023. júl. 5. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Nekem a védőnő ajánlott egy könyvet, épp ma jött meg. Anya, kérek még a címe. Ahogy lapozgatom, minden tudnivaló benne van. Még majdnem 2 hónapom van felkészülni. 🙂
2023. júl. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 babyboom567 ***** válasza:
100%

Elrontani nem fogod,ez biztos.Viszont ezerféle tanácsot és ezerféle ellen-tanácsot fogsz kapni itt is vagy bárhol.


Egy példa,az unokatesómmal egyidősek a gyerekeink,simán adott neki 1 éve kora előtt olajos magvakat ,mézet,tejet stb.( a védőnő más táblázatot adott neki,láttam is és nem értettem, hogy lehet,hogy teljesen más hozzátáplálási útmutatót kaptunk)

2023. júl. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Lehet kezdeni almával, barackkal, krumplival, céklával... ki mivel.

Meg kell főzni és leturmixolni. 2-3 kiskanállal kell adni neki elsőnap.

Aztán második nap picit már többet. Harmadik nap, amennyit elfogad.

Aztán váltasz másik fajta kajára.

Én így csináltam.

De sok anyuka minden nap másik fajtát ad a babának és úgy sincs semmi baja a gyereknek.

Én azért óvatos voltam...

2023. júl. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Hat… az en gyerekem elso perctol kezdve mindenbol annyit eszik, amennyit ker, es az eg vilagon semmilyen tablazatot nem neztem, abbol kap, amit aznap mi eszunk (fuszerek nelkul). Semmitol nem lett meg csak egy darab pottye sem. Ha purezel is, erdemes lehet belepni Faceebokon a BLW csoportba, purehez is hasznos. Nekem ez a 3-4 napozas konkretan vicc… mire mindent bevezetne igy az ember, a gyerek iskolas lesz.. nem kell tulgondolni.
2023. júl. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom kicsit fejlodni, es ne az 1970-es evekbeli trendet kovesd.

Rengeteg naprakesz informacio van a neten, en fejlett orszagbelit olvasnek, ha tudsz angolul. Ha nem , ott a fordito.


Reges reg elavult baromsag ez a napokig tarto bevezetes.

6 honapos kortol MINDEN adhato. Kiveve mez.

2023. júl. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
A magyar táblázat elavult, szokásjog alapján íródott, semmilyen tudományos alapja nincs. Keress egy szimpatikus módszert (pl kiskanál kommandó, manómenü, sablonmentes) és csináld annak az ajánlása szerint. Én a blw módszert választottam, annak az ajánlásait követem a kezdetektől.
2023. júl. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

Az én kisfiam a héten lesz 5 hónapos, már egy ideje nézegeti ahogy eszünk, így eddig szopogatott cseresznyét, 3 féle barackot, dinnyét, uborkát és egyszer beletapicskolt a tányéromba és rámarkolt a sajtos kiflimre, amit berakott a szájába. Picit cuppogtatta majd elvettem tőle.


Szóval én annyira nem veszem komolyan ezt a 2 hétig szoktatom 1 ételhez dolgot. Megkóstoltatok vele mindent, nyílván a józan ész határain belül.


Nem főzünk nagyon sózott ételeket, így ha valami nem zsíros húsos leves készül, azt is megnyalatom vele csak, hogy szokja az ízeket, meg pempősítek belőle egy falat répát, krumplit.

2023. júl. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Nincs ilyen, hogy hogyan KELL elkezdeni a hozzátáplálást. Már abban sincs szakmai konszenzus, hogy 4 vagy 6 hónaposan lehet kezdeni.

Vannak országok, ahol gyümölccsel kezdik, és vannak országok, ahol zöldségekkel kezdik. Én pl.sárgarépát adtam először, aztán sütőtököt. De kezdhettem volna almával, barackkal is.

Van az úgynevezett BLW irányzat, ahol kimarad a pürés állag, és rögtön darabos ételt kap a baba. Nyilván apróra összevágva...

A glutén meg a hús bevezetésére tett ajánlások is folyamatosan változnak. Egyszerűen hallgass a józan eszedre. Ha te magad nem küzdesz semmilyen táplálkotással összefüggő problémával (túlsúly, cukorbetegség, ételintolerancia, reflux, fogászati betegségek), akkor valószínűleg jól csinálták a szüleid, bátran hallgathatsz rájuk.

2023. júl. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%
Nagyjából mindegy, persze nyilván ne tejfölös gombával kezdd, nagyjából azért sejteni lehet hogy mik a könnyebb, egyszerűbb ételek, azokból bármit lehet kb.
2023. júl. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!