Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Uzsonnaötletek egy majdnem 9...

Uzsonnaötletek egy majdnem 9 hónaposnak?

Figyelt kérdés

Most szeretnénk kiváltani az uzsonnát. Mit szoktatok adni uzsonnára az ilyen korú babátoknak? Mennyire darabosan eszik? Kenyérfalatkákkal próbálkozhatok?

Étrend:

Reggeli: tápszer

Tízórai: gabona/gabonapép+gyümölcs, néha joghurt, túró, babakeksz

Ebéd: főzelék, hús

Uzsonna: tápszer

Vacsora: tápszer



#uzsonna #8 honapos
2023. szept. 8. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
9 hónaposan már kellene darabosat ennie.
2023. szept. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

1-es

Ne írj már ostobaságokat!

Dehogy kell nekik 9 hónaposan darabosat enni. Te is ilyen megszállott blw fán vagy fogadjunk

2023. szept. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Pedig 9 honaposan mar el kell(ene) kezdeni darabosan enni a hagyomanyos hozzataplalast koveto babaknak is. Nyilvan van, aki elobb, van, aki kesobb erik meg ra.
2023. szept. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én pl nem vagyok blw fan, nem is hallottam erről csak itt a gyakorin, de pl a kisfiam már 6 hónaposan kezdett darabosabb húsokat, tesztákat, krumplit, zöldséget, gyümölcsöt csócsálni 🤷‍♀️

Nem én adtam, ült az ölemben, belenyúlt a tányéromba és elvette a főtt répát, meg a petrezselymes krumplit és elkezdte nyammogni, én meg hagytam.

2023. szept. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Pürés hozzátáplálásnál 8 hónapos kortól kell bevezetni a darabos ételeket.
2023. szept. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Persze a gyerekek pedig olvassák a nagykövet hogy mit kell csinálniuk.

Nem egy gyerekem van de egyik sem volt hajlandó 1 éves kora előtt darabos ételt enni mint a környezetemben lévő gyerekek jóval több mint fele sem...

2023. szept. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mit jelent a darabos? Már bocsánat, nem ez volt a kérdés de:

1. Olyan Hippes babaételt simán megeszik, ami 8 hónapos kortól ajánlott, ebben egész rizs, zöldségdarabok vannak.

2. Sosem simára csinálom a főzeléket, hanem darabok vannak/maradnak benne.

Ezeket rágás nélkül eszi.

Viszont:

Ha odaadok neki például egy babakekszet, amiről leharap egy darabot, akkor azt rágja, de 1 babakekszre jut egy fulladozás is, így még bátortalan vagyok.

Remelem ezért nem tiltanak, de akkor el tudná nekem valaki mondani, hogy konkrétan mit jelent az, hogy darabos? A védőnő értelmesen nem tudta elmagyarázni. Az általam vásárolt könyv pedig a 8 hónaposnak villával áttört pépet ajánl, de annál darabosabb pépet is megeszik.

Ui.: Egy-két uzsiötlet is jól jönne.

2023. szept. 8. 20:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Fulladozik, vagy öklendezik?

Nem mindegy, nem összekeverendő a kettő. Az öklendezés jó dolog, védelmi reakció, hogy ne tudjon mélyre jutni túl nagy falat, ami elzárhatja a légutakat.


Nálunk kisétkezésre könnyebb ételek kerülnek az asztalra. Gyümölcs, joghurt, túrókrém, sajt, stb.

2023. szept. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!