Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tudnátok segíteni ebben?

Tudnátok segíteni ebben?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves kislányom. Szeretnék neki változatos, egészséges ételeket adni. Tudom, most jön az, hogy Google a barátom, néztem, de még nem sikerült egy heti menü tervet összeállítani. Mármint nyilván eszik a gyermekem, csak szeretném, hogy változatosabban egyen. Ti miket adtok az ilyen korú gyermekeiteknek?

2023. okt. 16. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Nezd meg a helyi vagy szomszéd bölcsi menüjèt , általában fent van a neten, de bármilyen random bolcsié is jó, és próbáld kb másolni.

Nálunk ebben a korban a sult krumpli meg a tészta ment bármivel, spenótos, sajtos, szaftos, akármilyen. Leves bármilyen mai napig, abban olyan zoldsegeket is megeszik, amiket máshogy nem.

2023. okt. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Amit mi eszünk 🤷‍♀️

Tojás, zöldség, rántotta, melegszendvics, tortilla, főzelékek, sült hús, Székely káposzta, mindenféle leves, turmixok. Stb

2023. okt. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A másfél éves már azt eszi, amit a felnőttek, nem kell neki külön menü
2023. okt. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1 éves kora óta ugyan azt eszi mint mi. Nincs külön menüje, nem főzök külön rá

Mi is valtozatosan eszünk, igy meg is van oldva.

2023. okt. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 babyboom567 ***** válasza:

Én különben a felvetést sem értem,hogy minden nap főzöl egy negyed adag ételt?Vagy ezt hogy kellene elképzelni?

Sosem főztem külön, azt ette amit mi,mikor pici volt,levesbe főtt zöldséget,husit passzíroztam össze.

2023. okt. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt eszi, amit mi. Nincs külön étrenden.

Ha változatosan akarod etetni, egyetek ti is úgy.

Hazudnék, ha azt mondanám, minden nap tökéletes, és változatos, de azt betartom, hogy minden nap kapjon zöldséget, vagy gyümölcsöt. Valamelyik étkezés mellé, és kész kaját csak legvégső esetben kap

2023. okt. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Na bocsánat, hogy ilyen sokára válaszolok.


Igen, azt elfelejtettem írni, hogy sajnos mi sem étkezünk olyan változatosan meg hű de egészségesen. Szóval igazából magunknak (is) kéne egy változatos étrend, ami egészségesebb ételeket tartalmaz nagyobb részben.

2023. okt. 30. 20:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Instán vannak szuper oldalak. Pl Okos Timi, Hozzátáplálás egészsègesen…
2023. okt. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!