Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 8,5 hónapos baba étkezése?

8,5 hónapos baba étkezése?

Figyelt kérdés

Kicsivel több mint 2 hét múlva 9 hónapos a lányom.

Szépen eszi a darabosat, leginkább ebédre már azt eszi amit mi.

Leírom egy étkezését, reggel amikor felkel tápszer

Utána kap pogácsa, vagy vajas kenyér szalámival. 11 körül tápszert nagyon igényli.. ebéd 1 fele van akkor azt eszi amit mi.. Alszik egyet, felkel tápszer, délután eszik virsli, vagy májkrémes kenyér, joghurt, gyümi ilyesmiket. Este tápszer.. Nos érdekelne más baba étkezési szokása, mert minket már nagyon piszkálnak a rokonok hogy csak estére szabadna tápszert kapjon.. Ő amióta megszületett tápszeres


2023. okt. 30. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
2,5 hónapja kezdtétek elvileg a hozzátáplálást és máris el kéne hagyni a tápszert? hülyeség.. Annyit egyen bármit amennyit éppen kíván legyen az tápszer vagy étel. Semmit nem kell erőltetni,de elvenni se. Nálunk ilyenkorban alig evett rendes ételt már több mint 1 éves, de altatásokhoz még mindig igényli a tápszert,mondjuk egyre kevesebbet eszik belőle, de ezt úgyis látni fogod. Kérd meg a rokonokat hogy ha lehet ne ugassanak már ebbe bele, majd te eldöntöd, amúgy semmit nem csinálsz rosszul,
2023. okt. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1 eves korig a fo taplalek egyebkent is az anyatej vagy tapszer, nem kell gorcsosen etkezest kivaltani.

De a baba persze egyen, amennyit akar rendes kajabol.


Viszont en az etelek minosegen azert valtoztatnek a helyedben. Kostoltass vele tobb mindent, nem baj, ha csak megnyalja az eteleket es nem nyeli le, meg kell ismerkednie uj es valtozatos izekkel. A virsli, majkrem, szalami ekkora gyereknek nem pont annyira valo, reszben a so tartalmuk miatt, reszben meg ha bolti, akkor egyeb osszetevoik miatt.

2023. okt. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 nem csak ezt a 3 dolgot eszi.. Példának írtam. Mindennap mást kap.
2023. okt. 30. 12:10
 4/9 A kérdező kommentje:
#1 köszönömmm!! Szerintem is korai lenne abba hagyni… Nem is értem., ezt az erőltetést. Csak már annyian mondják hogy azt gondoltam rosszul csinálom.
2023. okt. 30. 12:16
 5/9 anonim ***** válasza:
1 éves korig CSAK hozzátáplálás van. Tápszerhez vagy anyatejhez. Hová sietsz?
2023. okt. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 2 éves koráig szopott. Étkezés 1.5 éves koráig NEM volt kiváltva. Evett,amit evett,utána szopott. És nem volt stressz,nem mértem semmit,szépen nyugodtan kezdett önállósodni evésben is.
2023. okt. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%
Hat en mondjuk lehet jobban aggodnek az etkezes osszetetelen, mint, hogy mennyi tapszert eszik meg. A szalamit komolyan gondoltad?
2023. okt. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Másfél éves korig nem elvárás az étkezések kiváltása, egy éves korig pedig a FŐ taplálék a tápszer, vagy anyatej.
2023. okt. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
33%

A tápszerrel nincs gond, 1eves kor után tejital van, azt adható sokáig.

Viszont ennyi darabos mellé elég lenne reggel és este.

Kicsit soknak tűnik, hogy a darabos etkezesek között félidőben tápszert kap.

2023. nov. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!