Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mogyorót mennyi idősen és...

Mogyorót mennyi idősen és milyen formában adtatok a gyermekeiteknek először?

Figyelt kérdés
Nagyon félek, nehogy allergiás legyen.
nov. 12. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Egy éves kor előtt ajánlják. Amúgy meg ha már elkezdted hozzataplalni és nem csak natúr gyümölcsöt vagy zöldséget kap, egészen biztosan találkozott már mogyoróval, hiszen kb minden üzemben felhasznalajak.
nov. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Majdnem 7 hos a kisfiam,pont a napokban adtam neki 100% mogyorokremet (dm-ben vettem), zabkasaba tettem.
nov. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Mogyoróvajat kevertem valamelyik pürébe, abból adtam egy kanállal és vártam. Öt perc múlva adtam tovább, mert nem volt semmi baj. Héthónapos volt. Azóta sincs semmi gond.
nov. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Minél hamarabb kell bevezetni. Ha van a családban ismert allergia, akkor pláne.


100%-os mogyoróvajat keress, amiben semmi más nincs, óvatosan, pici nyalintást adj először, figyeljétek van-e bármi reakció (bőrpír, álmosság, légzés megváltozik), ha nincs lehet később picit többet adni.


Ha van allergia a családban kérj tanácsot a védőnőtől, gyerekorvostól. Ha jól emlékszem egy korábbi hasonló kérdésnél volt olyan hozzászóló, akinél a családban mindkét ágon volt allergia, ezért úgy beszélte meg a védőnő vele, hogy a gyerekrendelőben ad először, hogy ha allergiás reakció van, akkor be tudjanak avatkozni, valaki más meg parás volt ezért az orvosi rendelő körül sétálva adott először, hogy ott legyen a segítség ha gond van. :)

nov. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
6 honaposan bananra kenve.
nov. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!