Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy kezdődik a hozzátáplálás?

Hogy kezdődik a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés

A védőnővel/gyerekorvossal kell egyeztetni előtte? Vagy csak úgy el szokás kezdeni, ha úgy érzed?


Most múlt 5 hónapos a kislányom tudom, hogy protokoll szerint 6 hónaposan szokás kezdeni, de nekem teljesen olyan érzésem van, hogy ő már szeretne mást is enni nem csak tejet, kb. kinézi a kaját a számból. Pl. Múltkor az ölembe kérte magát és megpróbálta elhappolni a kanalat a kezemből, miközben ettem, hogy az ő szájába menjen (szerintem a tejem egyre kevesebb, mert lassan este óránként szopizik nappal meg két óránként, fejni meg ilyen 3 ml-t tudok csak szoptatás után egy 20 perc alatt).


dec. 15. 06:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
A lefejt tej mennyisége nem mérvadó. Semmit nem jelent. Az hogy sűrűn kéri mellre magát az is bármi bármit jelenthet. Az is csak egy dolog hogy nézi a kaját. Attól nem lesz érett az élesztő rendszere
dec. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ok, nem ez volt a kérdés, hogy van-e tejem, egy zárójeles megjegyzés volt.


A kérdés, hogy hogyan kezdődik a hozzátáplálás? Kell egyeztetni róla, vagy el lehet kezdeni egyénileg?

dec. 15. 07:25
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell egyeztetni róla, a védőnő nem a főnököd. Akkor kezded, mikor akarod.


Én mindkét gyerekkel 5 hónaposan kezdtem.

dec. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#3 Köszi!!! :)
dec. 15. 07:32
 5/15 anonim ***** válasza:
61%

Én is 5 hónaposan kezdem. Délelőtt gyümölccsel. Fogékony volt rá, szépen ette. 6 hónaposan jöttek a főzelékek, nem sokkal utána főzelék hússal. A tejtermékekkel kivártam az 1 évet. Kifli, kenyér ha jól emlékszem 7-8 hós kortól.

Védőnőt hanyagoltam, a gyerekorvos minden hónapban kérdezte mit eszik, és adott tippeket, hogy miket próbálhatok ki a következő hónapban.

dec. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk a gyerek elkezdte hozzátáplálni magát. Épp a mindenért sírós korszakát élte, amit csak akkor hagyott abba, ha a kezünkbe fogtuk. Úgyhogy enni is csak úgy tudtunk, hogy az egyik kezünkben a gyerek, a másikkal ettünk. Egy ilyen alkalommal simán befalatozott az apja tányérjából. Elő gyerekes szülőként pánikoltunk is rendesen, hogy úristen, a pár hónapos gyerek pörköltet eszik, most mi lesz.
dec. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

Dehogy kell engedély rá. Te vagy az anyja.


A gyakoris okos mamik szerint kell kivárni a 6hónapot. Minden gyerek más. Nem mindegyik 6hónaposan érik meg rá. Van aki 4, van aki csak 8hónaposan. A who egy iránymutatást adott ezzel a 6 hónappal. Nem törvenyt hozott. De ők is meghatározták, hogy elöbb is lehet kezdeni. Csak sok csőlátású maminál berögzült ez a 6hó...


Én mind a 2 gyerekemmel 4hónaposan kezdtem.

Elsővel mert láttam rajta, hogy érdekli, megpróbáltuk. Érett volt rá, igy folytattuk.

Másodikkal meg a reflux miatt. Egy áldás volt utána, hogy nem bukott félóránként


Te vagy az anyja, te látod mire képes, mi jó neki.


Nálunk pl amikor a védőnő megtudta, hogy 4 hónaposan elkezdtem a kicsivel, ő konkrétan gyámüggyel fenyegetőzött, mert veszélyeztetem a gyerekem 🤦‍♀️

dec. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#6 Nálunk is hasonló. Mostmár a lakásban csak úgy lehet enni, ha ő közben ott van. Legalább az asztalon, de néha csak ölben van el, különben sírás van.


Köszönöm! Nálunk más is van, amiért szerintem jobb ötlet elkezdeni a hozzátáplálást (eü okokból én sem étkezem teljesen kiegyensúlyozottan, szerintem némi plusz gyümölcs nem árt neki sem, meg lehet kell majd beavatkozásra is mennem, akkor nem árt, ha legalább egy-két étkezés ki van váltva, hátha nem kell még tápszerrel is kísérletezni azalatt).

dec. 15. 07:59
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

Én is 5 hónaposan kezdtem

Répa,krumpli,gyümölcs

Elég hamar mennyiségeket evett,nyolc hónaposan ki volt váltva a reggeli és az ebéd.

10 hónapos korára a vacsora is.Ekkor elhagyta a szopizast is magától.

Egy éves korára már csak reggel és este kapott tejet üvegből.

Két éves lesz nemsokára és mindenevő,konkrétan mindent megeszik amit elé teszek

dec. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

Nyilvan szuloi kompetencia, hogy ki mikor kezdi, sajat dontes. Mi 6 hosan kezdtuk, nem bantam meg, hogy eddig vartam.


De nem feltetlenul tudsz etkezest kivaltani, erre azert ne alapozz :D

Kisfiam most 8 honapos, naponta kb 100 gramm puret eszik, plusz 20 gramm rizs/zabkasat. Le szoktam merni,mert kivancsi vagyok a mennyisegre :D


Ezzel vegulis kb 1 tapszeres etkezest “ki tudtunk valtani”, de ezzel messzire nem megyek, mert egyebkent meg 4x keri a tapszert.

Ennyit is csak azota eszik, amiota 8 honapos. Eddig napi max 3 kanal csuszott neki.

dec. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!