Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás mikortól?

Hozzátáplálás mikortól?

Figyelt kérdés
Tápszeres baba, védőnönk azt mondta elkezdhetnénk a kóstolást alma lével majd pürével. Most 3hós. Csak én tartom korainak? A szüleim már rántottát akartak neki adni, mert, hogy én is ettem már ilyen idősen. És anyós szerint is bőven kaphatna kis kenyeret pörkölt szaftosan vagy krémest. Lehet bármi rossz hatása, ha kivárom az 5-6hónapos kort?
nov. 28. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Semmi baja nem lesz ha kivarod az 5 hónapos kort.

3 honaposan korai...

nov. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Ja,de ne pörköltet adj neki kérlek.meg rántotta sem.

Először répa,krumpli stb.

Potkoltre ráér bőven

1

nov. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

"Lehet bármi rossz hatása, ha kivárom az 5-6hónapos kort?"


Épp annak lehet rossz hatása, ha nem várod ki. A WHO ajánlása tápszeres babák esetében is 6 hónap.

nov. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

A pörköltszaftot félévesen is felejtsd el, ne hallgass anyósra.

A hozzátáplálást az elején úgy kell csinálni, hogy egyfélét kap pár napig, figyelve a reakcióját. Pl. 3 nap almapüré, 3 nap édesburgonya püré.

Na mármost a pörköltszaftban benne van minden alapanyag kivonata, amit csak belefőztek (hagyma, fokhagyma, hús, fűszerek, só). Húsleves dettó.

Plusz só van benne, amire egy kicsi babának semmi szüksége. A veséjét terheli.

nov. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
6 hónap az ajánlott kor
nov. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
6 honapos kor elott semmikepp. Az en idiota vedonom is mondogatta mar, gyorsan elkuldtem a picsaba.
nov. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Tápszeres babánál lehet 4 hónaposan, de azért ne pörköltet meg kenyeret (el sem tudja rágni). Vhogy nem tudom elképzelni, hogy vki valóban ilyeneket akar adni egy pici babának.
nov. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tápszerest sem kell 4 hónaposan elkezdeni. Ez egy elavult baromság
nov. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!