Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Refluxos baba hozzátáplálása?

Refluxos baba hozzátáplálása?

Figyelt kérdés

4 hónaposan el kell kezdenem a refluxa miatt. Mit ajánlanátok első körben? Üvegesből?

Tejallergia gyanú is van, de viszont nem bizonyított


2023. szept. 17. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet az, hogy csak nincs tisztességesen büfiztetve ? Ugyanis annak is megvan a maga technikája.
2023. szept. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%

Refluxnál pont azzal teszel jót, ha nem táplálsz hozzá korán. 🤦

Ha kell bőven 6 hónapon túl, hogy érjen a gyomra, zárjon a gyomorszáj... az is segít, ha megtanul ülni.

Egy 4 hónaposnál jó eséllyel csak annyit érsz el, hogy innentől színeset fog hányni.

2023. szept. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csendes refluxa van, nem szokott bukni.. savas reflux, már most gyógyszert kell szednie, nem magamtól találtam ki hogy hozzá kell táplálni, hanem gyerekorvos javasolta.
2023. szept. 17. 11:22
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Gyerekorvost váltanék.
2023. szept. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi is emiatt kezdtük 4 hónaposan. Nálunk bukás volt miatta nem kevés. Nekünk iszonyú sokat segített. Minél több étkezés lett kiváltva, annál kevesebb bukás volt.

Almát semmiképp nem adtam eleinte. Savat csinált minden formában.

Krumlpli, sütőtők, répa volt az elsők közt. Aztán barack, banán, glutén.

2023. szept. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Végre valaki… nem véletlenül ajánlja az orvos, és nagyon sokak, akik ezzel szenvednek. A gyereknek sem jó ez az állapot..
2023. szept. 17. 19:07
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

Az én fiam (szombaton lesz 8 hónapos) is refluxos, mi is 4 hónapos korában kezdtük a kóstoltatást (szintén orvosi tanácsra)

Rengeteget javult tőle a helyzet.

Én adtam neki almát is, szerencsére az sem nyomta fel jobban a savat.

Viszont az édesburgonya, barack, répa, sütőtök, banán nálunk is sokáig volt favorit. A kedvence most is a banán, alma, zöldségek közül a borsó meg a répa a kedvenc, valamint a csirkehusi.

Üvegeset kapott sokáig, mert a fagyasztónk elromlott, azt az 1-2 adag ételt amit megevett meg túl macerás volt megcsinálni. Most viszont csinálok 1 kiló zöldségből, gyümölcsből, husiból pürét, és kiporciózom a fagyóba.

2023. szept. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!