Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 4 vagy 6 hónapos kortól...

4 vagy 6 hónapos kortól kezdjem a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Sziasztok a babám jelenleg 3 hónapos és szeretnék tájékozódni, felkészülni a hozzátápláláshoz.

Mennyit számít hogy 4-5 vagy 6 hónapos kortól kezdjük? Érvek/ ellenérvek ?

Én a 4 hónapot személy szerint korainak tartom, de érdekel ti mit mondotok. egyébként tápszeres baba


febr. 19. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:
32%

itt kb lenyilaznak, ha 6 hónapos kora elött elkezded.

Szerintem nem ez a legjobb oldal a tájékozódásra.


A babád igényeit nézd, ne azt, hogy itt mit írnak.

febr. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha hivatalos forrásból is tájékozódsz, minden mai irányelveket követő hely a 6 hónapos kort javasolja, mert a legtöbb baba emésztőrendszere akkorra érik meg a szilárd ennivalóra. De az enyém pl 6 hónaposan sem akart enni. Ha nagyon szeretnél adni neki ennivalót, akkor próbáld ki, hogy egyáltalán érdekli - e. Ha nek érdekli, akkor nem nagyon van min gondolkozni, hogy elkezdd - e. 6 hónaposan viszont javasolt elkezdeni, hogy legalább az allergének be legyenek vezetve, még ha mennyiséget nem is eszik.
febr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

WHO ajánlás 6 hónap után, ha tápszeres, ha anyatejes.

(Idősebb családtagok persze szeretik megmondani a tutit, hogy már 2 hónaposnak pörköltszaft kell, meg társai...)

febr. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

#1


A WHO ajánlja a 6 hónapos kort, nem a gyakoris anyukák szopták ki reggel az ujjukból... 🙃

febr. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Ez is olyan téma, amin jól hajba lehet kapni. 4 vagy 6 hónaposan, püré vagy BLW, ha püré akkor bolti vagy házi, gyümölccsel vagy zöldséggel kezdesz, mikortól adsz húst, mikor vezeted be a glutént.

Látni fogod, hogy mikor kezd el érdeklődni a kicsi a rendes kaja iránt. Belenyúl a tányérodba, belemarkol a te kajádba, elkezdi gyúrni, nézegetni, végül a szájába veszi. Vannak babák, akiknél ez hamarabb jön el, másoknál később.

4 hónaposan én még semmiképp nem beszélnék hozzátáplálásról, inkább csak kóstoltatásról. Eszik pár falat pürét a baba, ismerkedik az ízekkel. Hozzátáplálásról, tápszeres étkezés kiváltásáról 6 hónapos kor környékén lehet szó. De ez sincs kőbe vésve.

Arra érdemes felkészülni, hogy a hozzátáplálás maszatolással jár. Sokszor fogod úgy érezni, hogy több kaja jutott a gyerek ruhájára, etetőszékére, földre, falra, macskára mint amennyit egyáltalán elkészìtettél.

febr. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

"Hozzátáplálásról, tápszeres étkezés kiváltásáról 6 hónapos kor környékén lehet szó"


Kóstoltatni kell 6 hónapos kortól, kiváltani még nem kell semmit.

febr. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
6 hónap előtt semmiképpen sem.A kóstoltatást sem kell előbb kezdeni.Ennek élettani oka van,az,hogy az emésztőrendszer éretlen.Ez nem gyakoris anyukák vitáján múlik.Igazából mindenki azt csinál,amit akar,de ha már kérdezed, akkor nézz utána hiteles oldalakon,hogy mit,mikor,és miért akkor.Talán az úgy meggyőzőbb.
febr. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

A WHO és az Amerikai Gyermekgyógyászati Akadémia a kizárólagos szoptatást (ennek hiányában a tápszert) javasolja a születést követő első 6 hónapban. Az ESPGHAN 2017-es iránymutatásai szerint (mely az Európai Gyermek-gasztroenterológiai, Hepatológiai és Táplálkozásitudományi Társaság Táplálkozástudományi Bizottságának irányelve) a csecsemők hozzátáplálását nem javasolt a születést követő 4. hónap előtt megkezdeni, és a betöltött 6. hónap (26. hét) utánra halasztani. Kezdetben elegendő kis mennyiségű étellel (pl. ½ teáskanál) próbálkozni, majd az adagot fokozatosan növelni. Ez alól kivételt képeznek a koraszülött babák, akik egyéni elbírálás alá esnek, hozzátáplálásukat javasolt a gyermekorvos által megjelölt időpontban elkezdeni. Az új ízek felfedezése nem jelenti a szoptatás végét, az anyatej/tápszer adását ezután is folytatni kell.


Mikor áll készen a babám a hozzátáplálásra?

Mivel minden kisgyermeket egyedi fejlődés jellemez, az életkoron kívül számos olyan jelre is felfigyelhetsz, amelyek azt jelenthetik, hogy babád készen áll(hat) a szilárd ételek kóstolására:


a baba erős nyakizomzatának köszönhetően stabilan tudja tartani a fejét;

segítséggel biztonságosan ül;

a kicsi jelzi, hogy szívesen megkóstolná ő is, amit Te eszel: az étel felé nyúl, vagy éppenséggel, amikor eszel valamit, ő is nyitja a száját. Ez a megállapítás vonatkozik a kanál látványára is;

a környezetében lévő tárgyakat előszeretettel veszi a szájába;

jó látható rágó mozgásokat végez.

febr. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

Bőven elég 6 hónaposan. Sőt, akkor sincs baj, ha akkor sem érdekli. Egy éves korig a fő táplálék a tápszer, vagy anyatej.

Étkezést kiváltani is ráérsz egy év után.

A lényeg, hogy minél több dolgot megismerjen, nem az, hogy mennyiséget egyen minél előbb

febr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én vártam volna kb 6 hós koráig, de nekünk például a gyerekorvos és a védőnő 4 hó után már kerdezte mit kóstolt, meg nyomták a kezembe táblázatot hogyan haladjunk..

És kizárólagos anyatejes baba.


Meg is lepődtem, kérdeztem hogy csak anyatejes babánál nem 6 hó? És igen who es az amerikai társaságnál 6, EU és magyar gasztro.társaság 4-6 hó között javasolja a kóstoltatás megkezdését, ez a doktornő válasza.


Továbbá érvelt az allergénekkel szembeni fogékonyságon a 4-6 hős idoabkakban, illetve a who szerinti “kizárólagos anyatejes táplálás” fogalommeghatarozasara azt mondta, a kóstoltatás ellenére az is annak minősül.


Merthogy elvileg a who meghatározása szerint a 90%-ban anyatejes babák annak számítanak.. (kóstoltatás ugye bőven ebbe beleesik)


Utóbbira sehol nem találtam referenciát, sőt, inkább az ellenkezőjét…


Ha nem erőltetik ennyire, biztos vártam volna még picit a kezdéssel, bár azt gondolom, 4-6 hó között úgyis látni, készen áll-e a baba erre vagy sem. Ha nem, akkor 6 hó mindenképp.

márc. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!