Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mióta az a WHO ajànlàs, hogy...

Mióta az a WHO ajànlàs, hogy a tàpszeres babàkat se kezdjèk el 6 hònapos kor előtt hozzàtàplàlni?

Figyelt kérdés

Ha jòl emlèkszem kb. 20 ève az osztràk Eltern magazinban màr ìgy ìrtàk, abban meg 100%,ig biztos vagyok, hogy 15 ève a Kismamàban rendszeresen hivatkoztak erre a WHO ajànlàsra.

Nekem konkrètan az az èvszàm kène, mikor ez a WHO ajànlàs először megjelent.


2020. márc. 19. 09:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Ez egy olyan ajánlás, ami már rég nincs érvényben. Évente van változás a babák táplálásának javasolt módjában.
2020. márc. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

Ez mindig változik.

A nagyfiamnál 4 hó volt tápszeres babáknak, tavaly 6 hó. Bár én nála is 4 hosan kezdtem.

2020. márc. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%
Én már olyat is hallottam aki 2 hónaposan húslevest adott a gyereknek, és ez tényleg igaz, ki voltam akadva. Az anyuka egyébként már 60 hoz közeli, ja és a lányának amennyi baja van közel 30 éves korára... és nem, nem esik le neki h ez lehet a baj. Már nem egy gyomorműtéten van túl. Én nem vártam meg a 6 hónapot mert tápszeres volt, 4 hónaposan kezdtem, inkább kóstolgatásokkal.
2020. márc. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudom, ez mennyit segít, de valahol 2015 és 2019 között változott meg. Az első fiam 2015ös, és akkor még az volt a szabály, hogy a tápszeres babákat 4 hónaposan lehet kezdeni kóstoltatni. A második 2019es, és jól leteremtett a védőnő, hogy már a tápszeres babákat is 6 hónapos kortól kell.
2020. márc. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
Biztos, hogy nem 15 éve van ez az ajánlás, ami most van. 12 éves a nagyfiam, nála még egészen biztos, hogy a 4 hónapos kori kezdés volt az ajánlás tápszeres babáknál. A kisebbikem 2016-os születésű, akkor már egységesen a 6 hónapos kezdés volt az ajánlás, és szerintem kb. akkor, vagy az előtte való évben jöhetett ez be, de ebben nem vagyok biztos.
2020. márc. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A WHO ajànlàs az 100%-ig biztosan az volt màr nagyon règ, a magyar ajànlas vàltozhatott többször, mert az nem követi a WHO-t, meg a magyar orvosok vèdőnők sokszor sajàt kútfőből osztjàk az èszt.
2020. márc. 22. 09:58
 7/12 anonim ***** válasza:
40%

Nekem meg most is mind a védőnő, mind az orvos 4 hónapot mondott. Nem kötelezően, de hogy nyugodtan el lehet kezdeni. Noveremnek detto, pedig full más megyében lakik.

Amúgy a WHO ajánlások a szememben pont ennyit érnek... teljesen hiteltelen, hogy 5 évente változtathatnak. Persze ertem en, a kutatások. Pont mint a kávé, egyszer barát, egyszer ellenség. Vagy a tojás. Vagy, hogy pl az allergéneket mikor vezessük be, vagy a tejet. Totál le... a WHO-t. Kb mindenki csinálja, ahogy jónak látja. 4 hónapos kortól már nyilván nem tragédia hozzataplalni, elég sok gyerek megmaradt. Ha meg valaki 6 honaposan kezdi el, az sincs lemaradva. A gyerekek ebben sem egyformak szerintem.

2020. ápr. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

2003-ban hozták, 2004-ben finomították, 2005-ben adtak ki egy pamfletet erről.

Szóval 15-17 éve.

Ugyanakkor a who saját statisztikája szerint 20 éve változatlan az arány és még a szopzatott csecsemőknél is jellemző hogy korán hozzátáplálnak.

És igen, a magyar ajánlás több mint 10 évvel le van maradva. 2015-ös gyerekemnél nyomatták volna a 4 hónapot (hiába). Tavaly ez már nem volt téma.

2020. ápr. 19. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon köszönöm! Fejből emlèkeztèl, vagy be tudnàd nekem linkelni a forràst?
2020. ápr. 22. 20:55
 10/12 anonim ***** válasza:

Amikor aktuális volt, rákerestem. Angolul megtalálod.

De trükkös, mert a who szerint tápszer csak annak a gyereknek kellhet, akinek az anyja hiv+ vagy halott. Minden más gyereket szoptatni kell, "nincs kifogás". (agyrém)

Ezért az összes info közvetetten olvasható ki az adatokból.

Ez például úgy, hogy nincs ajánlás külön tápszeresnek. Az összes gyereknek egy ajánlás létezik who-nál a hozzátáplálásra és ott 2003-tól hangsúlyozzák, hogy 6 hónaposan kortól aktuális.

2020. ápr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!