Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tejallergiás baba anyukái:...

Tejallergiás baba anyukái: mikor kell(ett) a tejet bevezetni? És hogyan?

Figyelt kérdés

Most 6 hós, kb 2 hónapos korában derült ki, azóta nem eszem tejterméket egyáltalán.


Mi az ajánlás ilyenkor a tejet tartalmazó eteleknél? Mikor és hogyan vezették be be? Volt tünete rá?



márc. 3. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Nekünk tejitallal kellett tápszeres babánál, adagolókanalanként. És 1 éves korában, gasztroenterológus mondta így.

De lehet, hogy nem hasznos ez a válasz szoptatott baba esetében.

márc. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk a középső lányommal 6 hetesen kerültünk gasztroenterológiára. Ott kapta a Neo cate tápszert, később a pregomintre váltottunk.

Eredetileg 2 évesen kellett volna a kórházba befeküdni terhelésre, addig szigorú diéta, bevezetni sem szabadott, helyette neki minden növényi alapú volt. De pont akkor tombolt a rövid, így minden gyerek szakrendelés nálunk szünetelt.

Én kezdtem el otthon nagyon apránként terhelni tejjel. Azóta 6 éves, semmi baja.

márc. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szakemberrel beszélj mindenképp!
márc. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*rövid helyett covid. Átírta a telefon 😂
márc. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat/tapasztalatot!


Addig akkor minden növényi alapú volt, semmi tejfehérje: tejpép, sajt stb stb?


Nekem azt mondták, pár hónap után megpróbálhatom hogy én eszrk először tejeset újra kicsit, arra még reagál e. ( szoptatom, ezt a védőnő mondta, de anno s gyerekorvos is annyit mondott, hogy a bevezetésnél 1-2 hónappal később kezdjem majd)


Próbálom akkor majd elérni a dietetikust is, hogy szakorvos véleménye is meglegyen. Csak tapasztalatot szerettem volna gyűjteni, de akkor lehet megvárom és tényleg szakorvosi is megkérdezek.

márc. 10. 11:43
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

"Szakemberrel beszélj mindenképp!"


Nem tudom, hogy ez kellően jó ötlet-e, hátha elfogja az irígység, hogy a szakember ingyen válaszol neki, akár a gyakorikérdéseken. Én sajnos szakember vagyok, szégyellem is magam érte. Vagy pontosan mit is az elvárás? Mert ugye nem szabad segíteni válaszokkal, hanem elvárásnak eleget tenni, birkamód. Ja, ne szégyeljem magam emiatt? Rendben, akkor nem szégyellem magam. Az önigazolók kérése számomra parancs!


Szerintem -a gyakorikérdéseken általánosan jellemző hozzáállás mentén-, kérdezzen, a hozzá nem értő szülőktől, hátha láttak már gyereket. Én úgy gondolom, a legtöbb szülő már látott gyermeket és épp ezért jobban értenek a gyerekekhez, mint a szakemberek! Például egy túlfizetett kőműves szakembernél biztosan jobban értenek a gyerekneveléshez, mert a pedagógusok, pszichológusok alulfizetettek, és hatalma a kőművesnek van, példának okáért.


Remélem, kielégítő a válaszom, megtanultam, hogy tilos érvelni, végképp tilos szakmai érvekkel előhozakodni a gyakori kérdéseken, mert avval kiváltják a szakemberek a hozzá nem értők irígységét.


Sajnálom, hogy rendszeresen és ingyen segíteni merészeltem gyakorlati szakmai tapasztalatommal, és érvet merészeltem ütköztetni, kultúrált formában, sokakkal ellentében.


Mivel diplomásként kisgyermekekkel foglakozom, sajnos még soha nem láttam gyereket közelről. Hiszen a többség megmondta. :) Ezért sajnos csak megszokásból tudok nevelni és belekotyogni mindenbe, ellenben a hozzászólók zöme professzor PHD gyermeknevelési és gyermekpszichológiai szakértő, mág akkor is, ha (mint általában) nem mondanak érveket, csak úgy odavetnek valamit hasraüötésszerűen, megszokásból.


Én kérek elnézést. A helyükben. Remélem, már viszket a tenyere megint egy halom trollnak, ahelyett, hogy inkább önálló, felnőtt módon gondokodnának a gyermeknevelésről, megszokásuk és agressziójuk helyett. :-) Köszönöm a szíves türelmet soraim ismételt végig nem gondolásához. :)

márc. 11. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6

Én próbálom értelmezni esküszöm, amit írtál, de nem látok választ tőkéd vagy érveket. Valamelyik válasz talán a tied a fentiek közül?


Egyáltalán ide akartad írni ezt a kommentet? Vagy másnak szól. Na de mindegy..

márc. 11. 11:05
 8/9 A kérdező kommentje:
*tőled
márc. 11. 11:05
 9/9 A kérdező kommentje:

Update, ha bárki infót keresne hasonló cipőben kesobb: beszeltem szakemberrel (egyébként ingyen).


Engem nem irányított tovább sem a védőnő, se a hazidoki senkihez, csak annyit mondott h először én próbáljak tejeset és ennyiben ki is merült az egész dolog..


Ma dietetikussal tudtam beszélni végül, és nagyon profi és részletes útmutatást kaptam a hogyanról. Sajnos túl hosszú lenne ide leírni mindent, nem annyiból áll hogy egyek újra tejes dolgokat és ugorjunk neki.. Szóval ha valaki hasonló gondnal küzd, megerősítem, hogy megért dietetikushoz fordulni. A hölgy nagyon kedves és segítőkész volt, gyakorlati tanácsokat is adott és minden kérdésre válaszolt, képben volt az aktuális ajánlatokkal is. Államiban ez a hozzáállás ritka.


Köszönöm a válaszokat és hogy megerősítettétek, hogy forduljak releváns szakorvoshoz inkább!

márc. 18. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!