Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejfehérje érzékeny szoptatott...

Tejfehérje érzékeny szoptatott babája akinek van itt esetleg, mennyi idő betartott diéta után kezdett múlni a véres széklet?

Figyelt kérdés

Nem tudják mitől véres a 10hetes kisbabám széklete,minden vizsgálat megvolt amit egy ennyi idősnél el lehet végezni.

Engem teljesen leállítottak a tejről, tojásról, szójáról,olajos magokról.


Ezt a szigorú verziót 1,5hete,sima tejmentest lassan egy hónapja csinálom (de eleinte csak a direktben tejtermék fogyasztásról voltam letiltva,címkét nem kellett olvassak), de semmi javulás...

Van akinek a gyógytápszerre átállás segített?



2022. jún. 25. 10:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Általában 6 hét ,hogy te kitisztulj es onnan még 6 hét ,hogy a baba is kitusztuljon.

Valószínű hamarabb rendeződik. Az ha csak direktbe nem egyel tejterméket semmire nem jó!

2022. jún. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Legalább 1 hónap kell.. ez a minimum,de a teljes származéentes diétahibentes étkezésből.

( a margarinok többsège fűszerek stb tartalmazhatnak tejsavót.. mindig cimkét böngészni!)

2022. jún. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk véres széklet nem volt, csak büdös. 2 hónap volt, mire elmúlt. Refluxa isvolt a babának, az viszont 1-2 nap alatt már egyértelműen javult. Az ekcéma szteroidos krémmel pár nap alatt eltűnt, ha benéztem valamit a diétában, másnap megjelent újra.
2022. jún. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen mindent nézek gyógyszerektől a felvágottakig...

Viszont ugye csak gyanítják hogy ezek közül allergizálja valami, de amúgy lehet bármelyik zöldség,gyümölcs, vagy a búza... remélem el fog múlni :(

2022. jún. 25. 11:36
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Átlagban a tej csinálja.persze vannak kivételek.
2022. jún. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2 tejféherje allergiás gyermekem van. Az elsőt sokáig szoptattam. Iszonyú hasfájás volt. Vérvétel igazolta hogy az anyatejben lévő fehérjére is allergiás. Nála ez már sokára derűlt sajnos mi. Második fiam ugyanazokat a tüneteket produkálta , kapott neocate lcp-t és elvágták a tüneteket. Nála már tudtam mit figyeljek és 1 hetesen gasztros dokihoz vittem. Tenyérnyi ekcéma is volt a hátán. Neki véres is volt a széklete. A tejem sajnos elapadt.

Nehéz jó tanácsot adni. Nálunk a tápszer volt a megoldás.

2022. jún. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utolsó: megkérdezhetem ez milyen vérvétel volt és mi a neve annak az anyagnak amire allergiás?

Előre is köszönöm!

2022. jún. 26. 07:42
 8/10 anonim ***** válasza:

Alfa laktalmubin amire is allergiás.

Pozitív lett kazein re is.

Neki extrém magas értékek jottek mi.de ekkor már 2.5 éves volt.

Azóta sem nőtte ki. 8 éves

IGE panel . Magán laborokban lehet kérni. Nálunk egy 20 As panelt nézték meg. Az a lényeg hogy ne IGG nézzenek , mert az nem allergiát mutat csak intolarenciat. Ebben volt tojás ,tej , fehérjék , mogyoró , állati szőr , pollen stb. 1 éves kor alatt szerintem nem csinálják meg

2022. jún. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem is tudtam,hogy van ilyen! Nagy kár,hogy egy éves kor alatt nem lehet megnézetni mi okozza...
2022. jún. 27. 21:32
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos egy éves kor alatt nem megbízható a vizsgálat, nagyon gyakori a hamis pozitív és a hamis negatív :-(
2022. jún. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!