Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 11 hósan nem korai a szilárd...

11 hósan nem korai a szilárd ételre való fokozatos átállás?

Figyelt kérdés

Elvileg még egy hónapig főzelékezni kellene neki, majd fokozatosan átállni a szilárdabb kajára, de ő ezt már három hete elkezdte. Tegnap pl délután kettőkor megevett egy kis szelet vajaskenyeret párizsival, mert látta, hogy a nővére is olyat eszik. Simán megeszik bármit, nem zavarják a fűszerek sem, és még hümmög is az ételekhez, hogy húú de finom :D A főzelékéhez meg már nem

Egyenlőre főzelékevés után kap a miénkből, de ma pl ott motoszkált a fejemben, hogy adnék neki tojásos nokedlit ebédre, mert annyira ette, és semmi olyan nincs benne, ami ne lenne már rég bevezetve nála. Most ez így rendben van, vagy várjak még? A nagyobbik lányom rettenetesen rossz evő, ő a szilárd kajára váltáskor vált azzá, mert őt meg abszolút nem érdekelték az ételek, és még két évesen sem igen akarta elfogadni. Szivem szerint a picinek adnék már most.



2012. ápr. 6. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
az én fiam 9 hós és szilárdat eyzik,babafüggő,szerintem nem lesz rosszabb evő,szerintem a lányod így is,úgyis idővel az lett volna.nem korai.
2012. ápr. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én ezen nem aggódnék, ha van hozzá elég fogacskája, szerintem nyugodtan adhatsz neki darabosat. Mindig azt mondom: az sosem baj, ha a kicsi valamit korábban szeretne csinálni, mint ahogy a nagykönyvben meg van írva, hagyni kell, hadd fejlődjön a saját üteme szerint. Örülhetsz, mert én például pont a fordított helyzetben vagyok. Lassan két éves lesz, de a nassokon, kekszeken, almán kívül mást nem hajlandó megenni, ha darabos. Az ebédet, a vacsorát mind a mai napig pépesítenem kell.
2012. ápr. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi:) Én is úgy érzem, hogy ez nem gáz, mert most ő nagyon kíváncsi, és jelenleg nagyon nyitott az új ízekre. Pl egy hete sütöttem itthon pizzát, brokkoli volt a feltét, meg sajt. Na hát azt is meglátta, és elkezdett üvölteni, hogy kér belőle. Gondoltam kaphat belőle, szintén nem volt benne olyan amit ne evett volna korábban, és azt hittem, hogy majd úgyis kiköpi, mert elég fűszeresre szeretem készíteni a pizzaszószt. Tévedtem...az első falat után nagy hümmögésbe kezdett a kislányom, és tátotta a száját hogy még kér. :O Le voltam döbbenve, nemhogy nem zavarták a fűszerek, de kifejezettem tetszett neki. Aznap pizzát uzsonnázott. Két napja meg pörköltszaftos kenyeret evett, mert akkor éppen pörköltet vacsoráztam kenyérrel. Szintén azt hittem, hogy ki fogja köpni, ha teszek egy kis darab kenyérre a szaftból, de ismét tévedtem. Akkor meg a rendes adag főzelékje után még megevett egy negyed szelet kenyeret pörköltszaftba mártogatva. Furcsállom az igaz, de egy cseppet sem bánnám ha nála nem lenne az a sok kínlódás a felnőtt kajára való átálláskor. A dilemmám meg abból ered, hogy esetleg ha kivárom az egy hónapot, akkor meg lehet addigra már túl lesz ezen a nagy kíváncsiságon, és megint ott leszek ahol az első lányommal.
2012. ápr. 6. 12:56
 4/6 A kérdező kommentje:
2-ik válaszoló. Ismerős helyzet, a nagyobbik lányom volt ilyen, és még most is úgy kell beleimádkozni az ételt, pedig öt éves. Neki is két évesen még pürézni kellett, és külön főzni, mert a mi kajánkat kiköpködte.
2012. ápr. 6. 12:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben gyerek függő. A lanyom 11 honaposan egyik napról a másikra állt át. De ugy, hogy egyik nap meg a 8 honapos kortól adható bébi etelt is turmixolni kellett, 2 napra rá meg ette a bolognait, anélkül, hogy akar villával összetörtem volna. Tudjak ok, hogy mikor van itt az ideje. A lanyom azóta csak ugy eszi meg a bebietelt ( ha vészhelyzet van, és nincs itthon kaja, szóval ez ritka mar), hogy fozok ki tésztát, és arra öntom rá neki. :)
2012. ápr. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hu köszi, ez is jó ötlet, hogy főzeléket tésztára öntöm. Ez eszembe sem jutott, de ki fogom próbálni, mert így megkapja a saját kajáját, zöldség+fehérjefeltét, és nyugodtan hümmöghet is, hiszen tésztát kap. :)
2012. ápr. 6. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!