Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 8 és fél hónapos babánál...

8 és fél hónapos babánál normális, hogy naponta 4-5x is inkább szopizik, kevés "rendes" ételt eszik?

Figyelt kérdés

Igazából elég változó, hullámzó mikor mennyit eszik a pépes ételekből (tegnap pl délben kb 200 gr-ot sikeresen megevett a főzelékből, elötte tízórainál pedig a gyümölcsből alig evett, utána szoptattam)... Vannak napok, mint mostanában is, hogy pár kanál után nyűgösködik, összeszorítja a kis száját, vagy még el is löki kézzel a kanalat... Ilyenkor próbáltam már mást adni (hátha csak az íze nem tetszik, hol kész bébiételt, hol saját készítést adok), újra melegítettem, hátha kihűlt, .. sokszor énekelek is neki, mert van, hogy akkor még becsúszik pár kanál...stb. igyekszem türelmes lenni, várok vele, vizet adok neki... Szóval végül jön a cici... ezt sem mindig fogadja el azonnal, de a végén mindig a szopi válik be.


Egyébként szépen fejlődik, imádni való tündérke, vidám, mosolygós, kommunikatív, mozgékony... alig alszik napközben, éjjel viszont 10-11 órát. Kakija minden nap van, átlagban 2x.


Szerintem én elég türelmes anya vagyok, de sokszor ez az etetés körüli macera eléggé kimerít és sokszor nehéz vele még mindig tervezni kimenős programokat, mert aggódom, hogy ha nem eszik eleget, hogyan fogom megszoptatni... Azért persze jövünk-megyünk ide-oda vele, ilyenkor viszem neki a kaját, de többnyire nem eszik ilyenkor sem túl sokat, jó esetben max. fél üveggel (Kecskeméti, 190 gr-os)


8 hónaposan 7,64 kg, 200 gr-ot hízott előző hónap óta, de már jóval többet is mozog.


Szóval kicsit tanácstalan vagyok, mert nem akarom, hogy a tejem is esetleg lefogyjon... (ahogy párszor már történt, estére is alig volt, pedig napközben többször szoptattam)

Lehet, hogy a szoptatás kellene csökkentenem, ahogy a védőnőm is tanácsolta és akkor többet fog majd enni más ételekből? Vagy majd egyszer csak magától többet fog enni?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2012. ápr. 10. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normálisan "működik" a babád. Ha kevesebbet adsz neki cicit akkor el fog apadni a tejed. Ha még akarod szoptatni akkor ne fogadd meg a védőnő tanácsát. Ha a védőnőn meg az orvoson múlt volna már rég tápszeres lenne a babám. 10 hós és vígan szopizik és mellette szépen eszik. Bízz a gyerekedben, ő még tudja mikor miből mennyire van szüksége és azt fogja kérni. 1 éves korig a baba fő tápláléka az anyatej (vagy a tápszer). Ha láthatóan egészséges, jól érzi magát, szépen fejlődik akkor minden úgy van jól ahogy van. :)
2012. ápr. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se csökkentsd a szoptatást.Tuti,hogy nem azért nem eszik,mert az anyatej nem telíti ennyire el.Inkább örülj,hogy van mihez "nyúlni",ami biztos és szinte mindig elfogadja.Nyugodtan szoptasd,majd idővel úgyis egyre jobban érdeklik más ízek is.
2012. ápr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Érdekes,de másnapól már rendesen eszik :-)

Most a napközbeni alvással, azaz nemalvással van inkább "gond" :-) Sajnos rászoktattam nappal a cicin elalvásra, így csak úgy, vagy még úgy sem akar elaludni... Amúgy pörög egész nap, elég aktív és intenzíven érdeklődő.. no de ez már más téma... lehet, hogy majd új kérdésként felvetem... kivéve ha esetleg reagálna itt is valaki...

2012. ápr. 16. 19:59
 4/6 anonim ***** válasza:
szia. én teljesen egyet értek az elsö hozzászólóval.nekem is jövöhéten lessz 9 honapos a kisfiam.legtöbbet még szopik. tizoraira kap gyümit, délbe fözelék, uzsonna(du. 5-6 fele)valami kekszes, vagy gyümölcsös valamit,néha tejpép. reggel, este csak szopi van. meg napközben is a szilárd ételek elött, vagy alváshoz, ugy alszik el.és ez igaz, hogy 1 éves korig a fö táplálék az anyatej. MEGLÁTOD, HA NAGYOBB IS LESSZ, MEGHÁLÁLJA A SORS A SZOPTATÁST, MERT NEM LESSZ BETEGES AZ AGYON SIETETETT ÉTELEKKEL VALÓ TÁRSAINÁL.
2012. máj. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jövő héten lesz a lányom 10 hónapos, még mindig naponta többször szopiztatom, min. 3x. Az utóbbi 2 hétben szépen és egyre nagyobb mennyiségben eszik már szilárdat és most már élvezi is az ízeket.

Reggeli: anyatej (2 ciciből)

Tízórai: gyümi pép/vagy gyümi joghurttal vagy túrókrémmel keverve

Ebéd: főzelék - majd altató szopizás (1 cici)

Uzsonna: valami kekszes joghurt, vagy túrókrém, vagy gyümi pép - Előtte, vagy utána anyatej (nem mindig)

Vacsora (fürdés előtt): főzelék

Fürdés után: altató anyatej (2 cici)


ja és mindig adok neki az étkezések közben és között vizet is.


Szóval már NO PARA, szépen alakul minden :-)

2012. máj. 17. 21:09
 6/6 A kérdező kommentje:
Amúgy naponta csak 1x alszik ebéd után (jó esetben 1-2 órát)
2012. máj. 17. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!