Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti hogy készítitek el a...

Ti hogy készítitek el a spenótot a babátoknak? A főzőlevét kiöntitek vagy felhasználjátok?

Figyelt kérdés
Én általában bébiételkészítőben szoktam főzni neki és főzőlével turmixolom le az ételt, de spenótot még nem csináltam. Érdemes a spenótot külön megfőzni és utána hozzáturmixolni a többi alapanyaghoz?

2012. ápr. 11. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Felteszem a krumplit főni, majd mielőtt megfőne, beleteszem a spenótot, éa kb. 5 perc elteltével kész. A főzőlevével turmixolom. Én most még tettem bele pici banánt, és imádta.
2012. ápr. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a spenót és a sóska főzővizét mndig kiöntöm. Ne kérdezd, hogy miért, nekem nagyanyám mondott valamit erről a kettőtől, de ha agyonütsz sem tudom, hogy mi volt az, annyira emlékszem, hogy ki kell önteni a főzővizet, én meg kiöntöm. Lehet, hogy csak simán azért, hogy ne legyen zöld a lábas pl:-)) S
2012. ápr. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, régen "tilos" volt felhasználni a főzővizet, pláne babáknál. Szerintem a magas oxálsavtartalom miatt lehetett, mert az megköti a kalciumot. (Lehet, hogy kioldódik a főzővízbe, vagy nem tudom...) Viszont manapság már több régi gyakorlatról is kiderült, hogy tévhiten alapul, ezért kérdeztem csak. Mostanában senkitől sem hallottam, hogy ki kellene önteni a vizet, és a védőnő sem említette. Szóval továbbra is nyitva hagynám a kérdést, ha esetleg erre vetődne valaki, aki meg tudja magyarázni, hogy miért kell vagy nem kell kiönteni :)
2012. ápr. 11. 15:41
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor megválaszolom a saját kérdésemet. :) Azért kell kiönteni, mert a spenótban felhalmozódik a nitrát és a főzővíz kiöntésével ennek egy részétől megszabadulhatunk. Ugyanez igaz a többi nitráthalmozó növényre is (pl. sóska). Ezt egy régi cikkben olvastam. Azt is írják, hogy mindig frissen kell készíteni a bébifőzeléket, mert tárolás során a baktériumok hatására a nitrát mérgező nitritté alakul. Ezt az OÉTI főosztályvezetője nyilatkozta.
2012. ápr. 15. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!