Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás! Melyik étel...

Kerria kérdése:

Hozzátáplálás! Melyik étel vált be, melyiket szerette, és a LÉNYEG, melyik fogta meg a székletet a Te babádnál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sárgarépa, alma, krumpli, sütőtök és a banán ami eddig megfogta a kislányom hasát, és szegénykének olyan székrekedése volt, hogy szó szerint kiimádkoztuk belőle a székletet. Van még ilyen amire vigyázzak?


Cukkinit nagyon szereti, és a gyümölcsöket is.

Tegnap próbáltam a céklát, de mintha pöttyös lett volna tőle az álla... ez lehetséges, volt valakinél hasonló? Más minden ugyanaz volt, így csak a céklára tudok gondolni...


Bébiételt veszek neki, a cékla az egyetlen amit főztem neki. Ti mit készítetek, vagy mit vesztek bébiételbe?


5 hónapos a kislányom

Köszönöm a válaszokat előre is!



2012. máj. 16. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Igen, amit felsoroltál azok hasfogó hatásúak. Én mindig úgy csináltam, hogy 1 étkezésre hasfogós, 1 étkezésre székletlazítós kaját kapott.

Lazítók: meggy, öszibarack, sárgabarack,körte, szőlőlé, mandain, narancs, szilva

A rizs is megfogja a hasát.

A cékla nem tartozik a gyakori allergének közé, de bárki bármire lehet allergiás. Egy kis idő múlva adj neki ismét céklát, ha megint pöttyös lesz, szinte tuti, hogy attól.

Amíg kicsi adagokat evett a fiam, üvegeset kapott (kivéve krumplis dolgok).

Ő csak a kecskemétit ette meg, így a honlapról válogattam össze, hogy milyet veszek neki. Az új dolgok nagy részét is üveges formában kóstolta.

Remélem segítettem!

2012. máj. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én is üveges ételekkel kezdtem (a Kecskeméti tutin bevált nálunk!), de most már egyre többfélét készítek magam neki. 8 hónapos.

Nálunk a sütőtök, sárgarépa, paradicsom, barack, cékla lazít, a krumpli, banán, alma (de nem mindig), zöldbab, brokkoli (utálja) fognak. A cukkinit az enyém is nagyon szereti és minden gyümölcsöt:)

Én eddig nem vettem észre, h valamitől pöttyösödött volna, de tényleg okozhat bármi kiütést. Figyelni kell.

2012. máj. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!


Céklánál megijedtem, mert üvegeseket adok neki, és ezt nem lehet kapni, így házilag készültet kapott (kis burgonyával kevertem), és féltem, hogy elrontottam valamit. A pöttyösség reggelre elmúlt, ma megint adtam egy kevés céklát, meglátjuk.


Meggy... na az még jó ötlet, van a fagyasztóban...ki is veszem.


Kecskeméti, Hipp és Univert veszek neki (mikor melyik akciós), eddig nem vettem észre különbséget, mindegyiket ette...


Hálás köszönet a válaszokért, küldtem zöld pacsit érte!

2012. máj. 16. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!