Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Aki nem almával kezdte a...

Aki nem almával kezdte a hozzátáplálást, az mivel és hogyan?

Figyelt kérdés
Légy szíves írjatok, akik mással kezdtek. Köszönöm!

2012. máj. 24. 10:16
 1/5 kíváncsicska ***** válasza:

Burgonya,sárgarépa és most fogunk a sütőtöknél tartani.Nekünk a doki tanácsolta,de én sem szerettem volna az almával kezdeni.Főzővízzel higítom, nem anyatejjel,és azt is lehet szinte folyékonyra keverni az elején.

sok sikert a hozzátáplálás útvesztőjében :)

2012. máj. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

èn külföldön élek itt nem javasolják a gyümölcsöket kb 6-7hós korig, mert a legtöbb savas.

èn próbáltam azért néha almát, de vissza bukta.


Mi répával kezdtük, aztán paszternák, majd krumpli, (sütötököt utálta csak azért nem), aztán néztem mi van a 4 hós babaételeken és azt.

De répát paszternákot imádta.

2012. máj. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi őszibarackkal kezdtük, mert nagyon székrekedéses volt, először csak a levét kapta, de az első alkalommal hasfájása lett tőle (gondolom a savassága miatt), rá egy hétre már semmi baja sem volt, nyelte mint kacsa a nokedlit. Mi az almát sokáig hanyagoltuk a székletfogó hatása miatt, és utána is sokáig csak párolva kapta. Már elmúlt egy éves, és most már simán bevág egy nagy almát nyersen, semmi hatása sincs a székletére hála Istennek.
2012. máj. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is a zöldségekkel kezdtem, sárgarépa, krumpli, sütőtök, cékla... Almát ha jól emlékszem 6 hósan kezdtem adni, először pároltam, (minden gyümit, amit lehetett) majd pár hónap múlva adtam nyersen. Mondjuk az én babám nagyon bukós volt, ezért a doki javasolta.
2012. máj. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Oh, köszi a válaszokat!

Ha jól értem, akkor úgy csináltátok, hogy pl. krumpli főzve, összenyomkodva/turmixolva és fellazítva a főzővízzel jó hígra az elején, aztán később egyre sűrűbben adtátok?

A fiam ekcémás (bár - lekopogom - enyhe tünetekkel), ezért sem tanácsos almával (vagy bármi savvassal - azza a legtöbb gyümölcs) kezdeni. Amúgy elég bukós is, sajnos. Tudtok esetleg olyan hozzátálpálási útmutatót/táblázatot/bármit javasolni, ahol fel van tüntetve, mik a hasfogók és mik a székletlazítók általában? (Neki meg pont a hasa megy állandóan, szóval amúgy ilyen szempontból pont jó lenne az alma :S ).

2012. máj. 24. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!