Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálást kezdenénk ma...

Hozzátáplálást kezdenénk ma de nem tudom pontosan, hogyan? Több oldalon olvasgattam de még nem világos minden?! Almával kezdenénk! Többi lent.

Figyelt kérdés

Szóval nem tudom most akkor mennyi almát reszeljek?Felet vagy mennyit?

Két etetés között kóstoltassak vagy etetésnél?Csak az alma levét vagy a húsából is kaphat?Meg kell-e főzni az almát?Stb...

Várok minden ötletet!Köszönöm!


2011. jan. 3. 08:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Én inkább őszibarackot adtam, mert az alma megfoghatja a hasát, és mi épp vasat szedtünk és nagyon szorulása volt, bár az almát azóta sem eszi meg, hiába próbáltam.

Ha almát adsz, én első nap pár kanállal adnék a levéből, másnap már egy kis húsát is. Én, az étkezést kezdtem a kóstoltatással, majd tápszerrel fejeztük be. 2-3 napig érdemes 3-4 kanállal adni, főleg ha egyáltalán megeszi, ha nem, más ízt lehet próbálni az előzőekben leírtak szerint. Én őszibari, sütőtök után már nem nagyon kóstoltattam, amennyi jól esett neki, annyit adtam és persze utána tápszer, mert ugye eleinte nem tud annyit megenni, amennyivel jól is lakjon.

2011. jan. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
alma leve az első 1 vagy 2 kiskanál. Az elég lesz mára, két étkezés között. Aztán lassan jöhet egy kis reszelék szép fokozatosan, de az is lehet, hogy a babád napokig csak a levét fogja elfogadni vagy még azt sem. Nem kell megfőzni előtte.
2011. jan. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok, nálunk először az állaga is furcsa volt neki, ezért én volt hogy hígítottam is, bár én üvegeset adtam neki.
2011. jan. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok és én a 10 óraival kezdtem, utána uzsi, aztán az ebéd. Most a reggeli és a vacsora még mindig tápszer, 11 hós. Bár most a fogzás miatt nagyon borul az egész, nem is tudom mikor fog újra rendesen enni, szinte csak a tápszert hajlandó megenni. Még annyit, hogy nem kell siettetni, csak nyugodtan.
2011. jan. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat lányok!Mindenkinek Boldog Új Évet!
2011. jan. 3. 09:28
 6/8 anonim ***** válasza:

mi almaval kezdtuk 10 oraira.elsonek 2 kiskanalal,masnap 4-el,es igy fokozatosan mig meg nem evett egy egesz almat.aztan adtam hozza kekszet.a teljes almahoz 1 kekszet de ezt is 2 kanalal kezdtukaztan 4,->6 es igy tovabb.

az elejen nem nagyon tetszett neki az uj iz,de lassan megszokta.

2011. jan. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ja es elfelejtettem irni hogy minden eves utan megszoptatom.
2011. jan. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Túl vagyunk az első kóstoltatáson.Minden rendben ment.Azt nem mondanám,hogy ízlett neki mert elég furcsa arcokat vágott de megette.Két kanál alma levét adtam neki egy pici pürével keverve. Utána viszont kevesebb tápszert evett meg mint szokott.Ez nem baj?
2011. jan. 3. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!