Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6 fogú babának milyen darabos...

6 fogú babának milyen darabos ételt adtál?

Figyelt kérdés
Úgy félek neki kekszet vagy más darabosat adni. Almár már szépen eszi a kezemből, de mást még nem mertem. 8.5 hónapos.

2012. jún. 19. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
6 fogú a lányom és mindent eszik amit mi. Darabosan, vagyis ő harapja. 8 hónapos kora óta kap darabosat, nagy szerencsém van, mert imád rágni.
2012. jún. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatol neki kekszet babapiskótát,az jó,mert erősíti az állkapcsot és vakargatja,töri a többi fog számára az ínyét.A kajákat is úgy add,hogy legyen benne kis darabos,répa,a babot csak törd össze ne pépesísd,mert,ha most ráérez a rágásra,később nem lesz gondod.
2012. jún. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nem haraptatom, mert mohó, és túl nagyot harap. Kisebb darabokban adom a kekszet, kiflitbelet, már nem pépesítek, hanem darabosabban adom a főtt ételt is. Tésztát, krumplit, gyümölcsöt, a husit apróra vágva, sajtot reszelve, vagy kis darabokban. Nekem az vált be, hogy annyit adok, amennyi a kis kanalára ráférne.
2012. jún. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Van, hogy a krumplit csak összetöröm vagy pl a banánt sem pürésítem már. Szépen rágja is. Hogyan küzdhetném le a félelmem?
2012. jún. 19. 13:54
 5/10 anonim ***** válasza:

Igaz a lányomnak nem 6 hanem 8 foga volt 1.5 éves koráig (de mind a 8 elöl). Mindent megevett a husit is elrágcsálta elöl, kiflit, ropit ugyan azt ette kis kockákban olyan 1 éves korától, mint mi (nem szerette soha nagyon a pépeket). Nem volt vele gondja.

Szerintem nyugodtan próbálkozhatsz darabosabb kajával, persze úgy, hogy figyeled.

2012. jún. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyébként megértem a félelmed :) A nagyobbik lányom 2 évesen kapott almát, mivel előtte egyszer amikor evett köhintett és attól féltem, hogy meg fog fulladni. A 2.-nál már szembe sem jutott, na meg ő is követelte azt amit a nővére eszik :)
2012. jún. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
fog nélkül kiflicsücsköt,banánt,kölesgolyót,kenyeret,felvágottat sajtot is evett,amióta van 2-4 foga mindent eszik,most nő a 7. foga mindent eszik(14 hónapos)
2012. jún. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha félsz: mindig legyél mellette ha rágcsál, kis mennyiséget adj egyszerre, legyen nálad ital.
2012. jún. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A lányomnak 2 foga van kint teljesen, kettő félig, egy meg most bújik. És azt eszi, amit mi. :)

Muszáj volt elkezdeni, mert egy évesen is csak 2 foga volt, de a bébi kaja nem kellett neki. Most lesz 16 hónapos. :)

2012. jún. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A félelmeidet nyugodtan megbeszélheted a gyermekorvossal is,nekem nagyon klassz tanácsokat adott,mert én annyira féltettem a kicsit,hogy 14 hónapos koráig nem evett darabosat.Gondolj bele szegény gyerekem nagyon nehezen tanulta meg rágni a dolgokat.DE összejött:)Sőt a pohárból való itatását is húztam 2,5 éves koráig.
2012. jún. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!