Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kezdhetem 5 hósan a hozzátáplá...

Kezdhetem 5 hósan a hozzátáplálást őszibarackkal?

Figyelt kérdés
Csak anyatejes, de most lesz a barackszezon, gondoltam, mikor szeretné meg, ha nem most? 3 hét múlva lesz 5 hónapos. Csak egy-egy kanál lére gondoltam. Szerintetek baj ha nem várom ki a 6 hónapot és nem almával kezdem?

2012. júl. 1. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

szintén anyatejes az 5 hósom és pont tegnap kínáltam meg először egy kis őszibarackkal, mert nagyon finomat sikerült venni :) Szinte kicsavarta a kezemből a kanalat, annyira ízlett neki, nagyon cuki volt, ahogy cuppogtatta befelé :)


Egyébként bármelyikkel kezdheted, amiket a 4/6 hós kortól lehet, alma, barack, meggy, cseresznye, szilva..


Én ezt használtam már az első kölöknél is:

[link]

2012. júl. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi!!!!!
2012. júl. 1. 22:22
 3/9 gabszem ***** válasza:
20%
persze , nyugodtan. Én 8 hetesen kezdtem őszilevet adni neki, 3 hónaposan meg őszipépet, almát, sütőtököt. Utána krumplit, répát meg ezek keverékét. Amugy se jó almával kezdeni,mert a legtöbb babának szorulást okoz.
2012. júl. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Én kivárnám (minimum) a 6 hónapot. Esetleg ha fagyasztanál le barackot?
2012. júl. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
1 hónap alatt ennyit fejlődik a gyomra? Vagy mi a különbség egy 5 és egy 6 hónapos bébi gyomor között? Meggyet már fagyasztottam le, de azért mindig más íze van egy frissnek, és szeretném ha megszeretné a gyümölcsöket. Annyi ismerősömnél hallom, hogy nehezen indul be a hozzátáplálás, gondoltam, ha a legfinomabbal kezdem, könnyebben megszereti.
2012. júl. 2. 08:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele, mint te. Nekünk még 2 hét van, el akartam kezdeni barackkal, csak sajna még itt nem érik, mindenképp magyart akarok, így valószínű kivárom a 6 hónapot, mert külföldi almát meg nem akarok neki adni, meg bébiétellel sem akarok kezdeni.
2012. júl. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Még nálunk sem érik, de pár héten belül fog, én is friss magyar gyümölccsel szeretném kezdeni, függetlenül attól, hogy 5 hónapos, vagy 5 hónapos és 3 hetes... nem hiszem, hogy nagy különbség lenne. El fogom kezdeni, amint lesz magyar gyümölcs. Köszönöm mindenki válaszát!
2012. júl. 2. 09:52
 8/9 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

Igen, nagyon sokat fejlődik a gyomor. De gyakran még 6 hónaposan sem érett meg a hozzátáplálásra a baba. Az én babám pl. 9 hónapos koráig semmit (!) nem fogadott el anyatejen, mégis szépen fejlődött. Ő akkor ért meg rá.

Nem attól fog könnyebben menni, ha "finomabbal" kezded. Ez teljesen a babától függ. De ha lassabban haladtok, az sem baj, sőt. (A WHO szerint 1 éves korig 90%-ban az anyatej legyen a táplálék.)

2012. júl. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Megint én, bocsi elírtam:

*anyatejen kívül

2012. júl. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!