Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen ételeket lehet "keverni...

Milyen ételeket lehet "keverni" 8 hónapos babának?

Figyelt kérdés

spenótot répával például lehet? kicsit uncsi a krumpli és még nem kapott rízst. eddig evett már:

krumpli, répa, spenót, tök, husi, paradicsom, saláta



2012. júl. 6. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kevertem pl. spenótot répával. Hidd el, egy 8 hónaposnak nem unalmas, ha krumplival adod a felsoroltakat. Gondolj bele, 6 hónapig tejet/tápszert evett csak. Ez ugye egy íz. Mégsem unta. Ő még most szokja az ízeket.

Biztos van egy listád, táblázatod, mi mindent ehet már, neten is van rengeteg oldal, ahonnan lehet szemezgetni, mit mivel szoktak keverni.

Mikor a kicsi 8 hónapos volt, szerette a gesztenyét, meggyet is krumplival, de a gesztenye-meggy volt a favorit, ha kicsit hanyagolni akarod a krumplit. Vagy a finomfőzelék is nagyon bejött neki, a húslevesből kiszedett zöldségek. De adhatod neki nyugodtan a rizst is, akkor már jobban variálhatod.

Lehet, nem sokat segítettem, de hidd el, nekik még nem kell olyan szinten változatosan főzni, mint azt mi felnőttek igényeljük. Pár hónap, és nem kell annyit gondolkodni ezen sem.

2012. júl. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a gyümölcsöket szeretem krumplival és/vagy répával keverni. Tegnap pl. őszibarack volt krumplival, marhahússal. Amit már adtál, mindent keverhetsz egyébként, kérdés, hogy finom lesz-e...:) Olyat ne adj, ami neked is furcsa.

Rizst már adhatsz neki (fogaktól függ, hogy milyen állaggal), azt is érdemes lehet gyümölcsözni, és én már joghurttal is adtam. Ehet már tésztát paradicsommal, sajttal, most adhatsz neki sokféle gyümölcsöt. Jöhet a meggy, a barack nyugodtan ebédre akár hússal is.

2012. júl. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. most az a baj, hogy csomó mindent ehetne már, de mire bevezetem, az sok idő és ezért nem tudok még rízst adni, mert most volt a paradicsom, aztán jön majd a rízs, aztán a karfiol, aztán ... ez mind idő és gondoltam, addig ne legyen már olyan uncsi, de akkor keverek bele egy kis krumplit is.

mellesleg nekem sok étel furának hangzik, neki mégis ízlik :)

2012. júl. 6. 15:34
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha elfogadsz egy tanácsot, ennyi idősen már nyugodtan lazíthatsz az új ételek bevezetése körüli időkön. Mikor már ennyi ételt evett, gyorsabban szokja az újat, mint az elején. Nem kell aggódnod :)
2012. júl. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nem kellene akkor már végre 3 napig bevezetgetni a kajákat mini adagokkal??? ennek nagyon örülnék:D mert már annyi mindent adnék neki!
2012. júl. 6. 15:48
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, nem 8 hósan kezdted, szóval egy próbát megér.
2012. júl. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Megint én. A fiam 10 hónapos, minden nap mást kap, már kb. 3 hónapja. 4 hónaposan kezdtük almalével, ahogy meg vagyon írva. A lányomnál is így csináltam, bár vele később kezdtük, mert ő anyatejes baba volt, de 7-8 hónaposan már ugyanígy csináltuk. Egészséges, jó étvágyú nagylány lett belőle.
2012. júl. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és úgy csináltam, ha új ételt kapott, akkor másnap és utána megszokottat, hogy ne legyen probléma semmiképp. Nekünk bevált, sok sikert!
2012. júl. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 7,5 hónapos, már nem variálom túl a dolgokat. mármint egyik nap megkóstoltatok vele valami újat pár kanállal, ha nincs semmi baja jöhet a rendes adag. Mi 5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást.
2012. júl. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat. akkor szerintem én is szerencsét próbálok és gyorsítok a tempón!
2012. júl. 6. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!