Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen márkájú bébiétellel...

Milyen márkájú bébiétellel kezdjem el a hozzátáplálást? Melyik a legjobb?

Figyelt kérdés
4 és fél hónapos a kislányom,5 hós kora körül szeretném elkezdeni(születése óta tápszeres) a hozzátáplálást.

2012. júl. 22. 18:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ne inkább a márkához ragaszkodj,hanem figyelmesen olvasd el mi van benne.Ami fontos,hogy ne legyen benne tartósítószer,hozzáadott cukor,mű sz@rok.Egyik ilyen pl. az Univer és vannak jó Hipp-es ételek is.
2012. júl. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Az én lányom csak a kecskemétit ette meg, de abból mindegy volt hogy milyen ízű.

Elsőnek azt ajánlom hogy gyümölccsel kezdj,almával, barackkal..

2012. júl. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
A kecskeméti nagyon jó, de van amelyikben van cukor, nézd meg először, és olyat vegyél amiben nincs (pl. alma-őszibarack)
2012. júl. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Amit hajlandó megenni. A mi kislányunk a Nestlét volt hajlandó először megenni, de a Hipp, Univer is jó, meg elvileg a gyümölcs is, ha elfogadja.
2012. júl. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
43%

Hát, szerintem a legjobb amit te magad készítéssz neki, frissen!

Ez a legolcsóbb!

300 Ft kb. 1 üveges babyétel!

Az elején egy negyed, vagy fél üveggel eszik meg, de utánna tízóraira egy üveges gyümölcs, ebédre egy főzelék, vacsira is egy főzelék. Ez napi 900-1000 Ft!


Míg ha tízóraira leturmixolsz egy barackot almát körtét... Kb. 100 ft.

Ebédre mefőzöl egy burgonyát 1 répával, vagy egy kis tököt burgonyával, vagy cukkinit, brokkolit... 150 Ft, és vacsira is elég.


Na meg sokszor van, hogy rászokik a bolti ízekre, nem eszi majd az általad készítettet, na meg a bolti ki tudja hány hónapja, vagy akár 1 éve is már áll az üvegben!


Ha mentünk valahová üveges babyétel kapott a babám, de itthon mindig én készítettem, pláne hogy így nyáron kezdtük a hozzátáplálást, mikor minden frissen érik, és 200-300 Ft 1 kiló zöldség gyümölcs.


Havi szinten ha a boltit adod, rengetegben van, pláne hogy 6 hónapos kora után már a tápszert sem írják fel receptre, heti 1 doboz ment el, ami 2000 Ft, + heti 1 tejpép, ami 600ft, és még ha csak napi 2 babyételt eszik , akkor is havi 30.000 Ft, + a pelenka.

2012. júl. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
36%
Ne üvegessel kezd, készítsd te magad!!! Az a legegészségesebb az elején, tudod hogy mi van benne! üvegessel biztos nem kezdeném (nem is azt adtam neki az elején)!
2012. júl. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem is te készítsd neki az ételt, mert sokkal finomabb és legalább tényleg tudod, hogy mi van benne. Főleg a kóstoltatás időszakában teljes pénzkidobás a bébiétel. Én ha bébiételt adtam neki, csak gyümölcsöt akkor az Univert vettem, mert az nem tartalmazott hozzádadott cukrot.
2012. júl. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz, sokkal jobb, amit te készítesz, és igazán nem nagy fáradtság lereszelni egy almát, vagy megfőzni egy krumplit és összeturmixolni. A babakaja maradjon inkább vészhelyzet esetére.
2012. júl. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én is a saját készítést ajánlom. A Sparban lehet venni 200 grammos zöldségeket csomagolva, sima egyszerű fóliás csomagolásban fagyasztva. Én most vettem neki zöldborsót répával, megfőztem (kb 10 perc), felturbóztam egy kis gyümölccsel (a kisfiam minden úgy hajlandó megenni először, ha a gyümölcs dominál, aztán folyamatosan kell neki csökkenteni), összeturmixoltam, és 3 napi főzije lett meg. Az alma kb 50 Ft, a zöldségeket meg 90 Ft-ért vettem. 3 ebéd 140-ért olcsóbb, mit 3x250 Ft bébiétel. Nyugodtan főzz meg előre, én van, hogy nekilendülök, és 2 hétre előre megfőzök neki 6-7 félét (nyugodtan eheti ugyan azt egymás után 2-3 nap, azt javasolta az orvosunk, ráadásul akkor megszokja az ízeket hamarabb), és lefagyasztom, és ebéd előtt 1 órával kiveszem, hagyom meleg vízbe kiolvadni, és imádja. Ráadásul az itthonit sokkal jobban meg tudod csinálni, mert van olyan bébiétel, ami olyan folyós, hogy kifolyik a száján, ahogy csukja össze. Úgyhogy főzz te! Finomabb, egészségesebb, olcsóbb!
2012. júl. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem csináld azt, hogy pl. veszel egy Hipp alma-őszibarackot, és csinálj egy fél almából és egy őszibarackból turmixot. Kóstold meg először az üvegeset, utána az általad készítettet, és megkapod a választ a kérdésedre!!! Köze nincs a két íznek egymáshoz! Mellékesen olcsóbb is, ha te készíted el!
2012. júl. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!