Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen márkájú bébiétellel...

Milyen márkájú bébiétellel kezdjem el a hozzátáplálást? Melyik a legjobb?

Figyelt kérdés
4 és fél hónapos a kislányom,5 hós kora körül szeretném elkezdeni(születése óta tápszeres) a hozzátáplálást.

2012. júl. 22. 18:12
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Én inkább az üvegesnél maradok,mert nem tudok főzni és a baráti körünkben sem panaszkodtak még a bébiételekre,az áruk pedig nem annyira számít.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2012. júl. 22. 21:31
 12/19 anonim ***** válasza:
26%

s mit fog a gyerkőc enni ha elmulik egy-két éves? babakaját? az elején még tényleg csak meg kell főzni pár zöldséget és összeturmixolni,nem nagy tudomány:)

aztán idővel szépen megtanulsz főzni is:) aminek tuti apa is örülni fog:)))persze nekünk is vannak babakajás napok,nem méreg az, de sokaktól hallottam, hogy babakajcsi után nehezebben fogadák el a saját gyártmányú kajákat.:)sok sikert

2012. júl. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ne csináld, hogy nem tudsz egy szem krumplit meg mondjuk egy kis brokkolit megfőzni aztán turmixolni. A fiamnak a multkor üvegeset kellett adnom, mert nem voltunk itthon, nem is ette meg. Amin nem csodálkozom, mert egy baromi ízetlen car kaja volt. Nem adhatsz neki üvegeset x hós/éves koráig. De a Te gyereked, a Te döntésed.
2012. júl. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Először üvegreszelőn lepépelt almával kezdenék, napi 1x, 1 hétig, utána jöhetnek a más ízek, barack, tök, stb, később kombinálva, husit adva hozzá.

A szervezetének szüksége van a friss dolgokra, ezekben a bébiételekben rengeteg a színezék, tartósítószer, ízfokozó, ízszabályzó.

Azt kérdezed, melyik a legjobb: egyik sem! A legjobb az, ha saját készítésűt adsz neki. A babaételekhez nem kell főzőtudomány, csak víz, edény, meg egy botmixer, mivel se nem ízesíted, és max. 1-2-3 dolgot teszel hozzá.

2012. júl. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva sem időm,sem kedvem sincsen főzni tanulni,inkább a babámmal vagyok akkor,amikor a konyhában kéne legyek,ráadásul délelőtt nem is nagyon vagyunk itthon.A reggelit megvesszük(általában péksüti),ebédelni elmegyünk étterembe,vacsorára pedig rendelünk valamit vagy a párom hoz étteremből vacsorát.Szerintem a bébiétel sem annyira káros,elvégre sokan csak azt adják a babájuknak.
2012. júl. 23. 22:54
 16/19 anonim ***** válasza:
34%
Most ez a kérdés vagy kamu, vagy ennyire buta vagy. Tényleg nem tudsz megfőzni egy szem krumplit????? Jesszus. Nem kell ott állni felette, sőt pár perc alatt kész van, nem egy marhapörköltet kell főzni. De te tudod. Csak a mindenféle tartósítószer, hozzáadott cukor, színezék (és még sorolhatnám) ami benne van, nem éppen kedvező egy pár hónapos babának. Aki meg lusta megtenni ennyit a saját gyereke érdekében, és inkább a sz@ros üveges kaját adja neki, az meg is érdemli!!! (ez persze csak az én véleményem, a saját gyerekedet ott teszed tönkre ahol akarod)
2012. júl. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Na akkor én válaszolnék a kérdésre.

Hipp babakajákkal kezdtem a hozzátáplálást. Nekünk bevált ez a márka. Egyszer próbáltam neki Univert adni, azt nem ette. Persze megnéztem az üveget, olyat nem adtam volna, amiben tartósítószer, vagy cukor van. Ugyhogy az, hogy ezek a bébiételek tele vannak vegyszerekkel, egyszerűen nem igaz. Sőt... Valaki írta, hogy inkább megveszi neki a gyümölcsöt a hipermarketben. Nos én ezt nem merném, mert nem tudhatod, hogy mivel permetezték, kik tapogatták össze, stb. Az üveges béibétel tutira bio gyümölcsből van, véleményem szerint sokkal biztonságosabb, mintha elmész a Tescoba és megveszel valami agyon permetezett génmanipulált gyümölcsöt/zöldséget.

Ezen kívül szerintem is egyszerűbb bébiételt venni, mint a konyhában pepecselni vele. Persze megcsinálhatnám házilag is, de minek robotoljak a konyhában ha egyszer nem muszáj :) Nem veszem el azt az időt a családomtól. Amúgy sem vagyok egy konyhatündér, nálunk a férjem főz, mert neki viszont ez a hobbija.

2012. júl. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Katucika0912 ***** válasza:

..hmmm , Most biztos sokan le fognak "hurrogni"...

Az én babám 7 HETES...


Most kezdtük a hozzátáplálást , még van egy nagyon kevés tejem , a többit tápszerrel (HIPP) oldom meg!


Reszelt alma levével kezdtük, 2 napig , most 2-3 mokkáskanálnyi almát eszik! Imádja!


Már 1 hónapos kora óta javasolta a védőnőm ( amúgy Németországba élünk).Az Édesanyám 6 hetes kórra javasolta !


Én nem hipermarketbe veszem a friss almát , hanem direkt termelőtől. Igaz drágább, de a kislányomnak mindent! Nem áll szándékomba üveges bébiételt adni neki, addig amíg Én ezt eltudom készíteni! Valóban nem tart sokáig egy 8ad almát lereszelni :)


Ha MAJD elkezdünk olyanokat enni amit főzni kell , biztos több időt vesz majd igénybe , de egyszerre megtudok csinálni egy napi adagot. Én is minden időmet a lányommal töltök mikor csak lehet , de ha alszik nem esik most se , és később sem fog nehezemre esni neki egészséges kajcsit csinálni!


De ez megint csak az Én véleményem , egy kezdő anyáé, aki viszont követem azt az elvet amin Én magam nőttem fel !

Én anyatejes baba voltam , független ettől Édesanyám ugyan úgy 6 hetesen kezdte el a hozzátáplálást!

Makk egészséges voltam , vagyok !!

2012. júl. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Édes Istenem!!!

Anyagilag jól el vagytok eresztve, az látszik. De hogy egy alma lereszelésére ne legyen képes valaki, az igen kemény.

Mondd csak, az a gyerek egész nap ébren van???? Mindig vele kell lenni??? Nem mellesleg elmondanám, hogy az az egészséges, ha a gyerek le tudja kötni magát, és hagyod egyedül játszani, mert különben a fejedre fog nőni, és akkor ha már csak egyszer alszik egy nap, akkor aztán tényleg ülhetsz mindig mellette.


Egyébként meg a hozzátáplálást a gyümölcsök levével kell kezdeni...nem dobozossal. Az menni fog?

Utána szerintem Univer babakaja, ha megeszi, mert abban nincsen cukor, só, tartósító, ízfokozó és a többi csoda, egyikben sem. A Hipp meg a többiek, hiába nagyon drágák, azért belecsempészik a cukrot, el kell olvasni a cimkét.

Arról pedig nem is beszélve, hogy a külföldi márkák esetében, mivel külföldön mások a hozzátáplálási nézetek, mint itthon, ezért nagyon más dolgok is belekerülnek az üvegbe, pl tejpor, amiket csak később lehetne...az itthoniak szerint.

De szerintem mindenki eldönti, melyik elve szerint akar táplálni. Ha Németországban egészégesen felnőnek a gyerekek úgy, akkor valószínű M.o-n sem lesz baja.

Habár ezt a nagyon kora, 1 hónap körüli hozzátáplálást azért sem értem, mert kb 20 hetes koruk körül kezd el termelődni az az emésztőenzim a gyomrukban, ami lebontja ezeket a komolyabb kajákat. Szóval érdekes....

2012. aug. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!