Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azokat az anyukákat kérdezném,...

Azokat az anyukákat kérdezném, akik akkor kezdték a hozzátáplálást, amikor az volt a "trend, modi, szokás", hogy a glutént csak 1 éves kor után szabad volt adni. Volt problémája a babának később, hogy csak 1 éves kora után találkozott a guténnal?

Figyelt kérdés
2012. júl. 31. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

2008-as a babám, 2009-ben kezdtem a hozzátáplálást, amikor 6 hónapos volt.

Ilyen lisztes dolgokat csak bőven 10 hó után kezdett el kapni, előtte csak zöldség és gyümölcs volt. Tejterméket is csak 10 hó után kapott.

De nagyon keveset kapott ezekből, inkább csak 1 év felett evett ilyesmit.

Ízesíteni, fűszerezni, stb ezek is 1 év felett, a saját kajánkból meg jó későn kapott, 15-16 hósan.

Nincs semmi allergiája, 3,5 éves.

Inkább azzal van gond, hogy nagyon válogatós, nem tudom, hogy emiatt-e esetleg.

2012. júl. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

2007es a gyerekem, igen akkor még ez volt a "trend" amit írsz hogy 9-10 hóig de inkább 1 évig várjunk a gluténnal.

Emiatt se kekszet, se babapiskótát, de még egy szerencsétlen kiflit se mertem adni neki, kenyérről nem beszélve. Azt értem el vele hogy nem tanult meg rágni és a darabostól ki volt akadva iszonyú kínszenvedés volt mire megtanítottuk rágni rendesen.

Első gyerek volt, mindent be akartam tartani amit csak tanácsoltak.

Második gyereknél már sokkal lazább voltam, nem érdekelt ez a "trend" 5 hónapos korától kiflit kenyérvéget kekszet kapott a lányom sokkal ügyesebb lett.

Most a harmadik babámmal vagyok itthon, már az a tanács hogy 6 hónaposan KELL is glutént kapjon.

2012. júl. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok, az én gyerekem is utál rágni, lehet emiatt? Mindent pépesítve adtam neki jó 1 éves koráig.

Második gyerekem imád rágni és enni, nem is válogatós, neki előbb adtam glutént = rágnivalót.

2012. júl. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok :) hát én egyértelmű összefüggést láttam :) Túl óvatoskodtam ezt a hozzátáplálás témát:) egyébként másoknál is ezt láttam aki nem adott semmi ilyesmit annál probléma jelentkezett darabos étel és rágás vonalon. Nekem az a meglátásom (így 3 gyerek után) hogy van a pici csecsemőknek egy olyan időszaka amikor mindenképp meg kell ismerkedjenek a rágás művészetével, hogy milyen is az amikor ők teszik be a szájukba a falatokat, elnyammogják megtanulják a rágó mozgást, közben persze többször kiköpik meg az egész táj tiszta kaja, de legalább megtanulják. Ez az időszak szerintem később nehezen visszahozható (olyan 6-7-8 hónapos korig)
2012. júl. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy akkor volt e gluténmentes keksz, mert most van, kölesgolyók stb. Esetleg ezzel ki lehetne kerülni most ezt a rágás problémát, havki később vezeti be.
2012. júl. 31. 15:54
 6/9 anonim ***** válasza:

Én próbálkoztam azzal de a kölesgolyót sehogy se tudta megfogni, a gluténmentes babakeksz meg irtó drága volt és kemény is nem omlott el, állandóan féltem hogy a torkán akad, meg mivel drága ezért ez hogy szétkente széthullatta stb. nem volt valami kifizetődő dolog. De persze igen, megoldható ha valakit ezek nem zavarnak.

jA és a másik dolog pedig hogy amikor eszünk a gyerekek is ott vannak és kb. SEMMITBŐL nem kaphatott, mert a felvágott, virsli is tartalmazhat glutént, a kenyér meg egyéb péksüti szintén. Persze ha valaki nem ezt eszi vacsira, reggelire akkor nem gond.

2012. júl. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert doki szerint csak 10 hó- 1 éves kora után vezessük be, úgy mint régen. (nem öreg a dokink)
2012. júl. 31. 17:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi közte a gluténnak a rágáshoz, nem csak kiflit lehet rágni adni, hanem puha gyümölcsfélét vagy főtt zöldséget. Azzal is megtanul rágni. Én a lányomnak 8-9 hónaposan adtam már kiflivéget, darabos zöldséget, asszem kenyeret is, sőt a gyümijét zabpehellyel dúsítottam. Pedig a régi módiban éltünk
2012. júl. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak annyi hogy a legegyszerűbben a kezébe adható mindennapos dolgokat nem lehetett adni így. De mint te is írod te is adtál kifli véget meg kenyeret, úgyhogy tárgytalan a téma.
2012. júl. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!