Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudom biztosan, hogy...

Honnan tudom biztosan, hogy babámnak elég, többet már nem szopizik?

Figyelt kérdés

11 hónapja szoptatom. Pótlást még sosem kapott.

Jó pár hete viszont nagy szenvedés az esti szopizás: pár szívás után abbahagyja, áttér a másikra, ott is pár szívás, aztán vissza és ezt ismételgeti. Közben van, hogy abbahagyja, feláll az ölemben, nyavalyog egyet, visszateszem erőlködve.



2012. aug. 2. 22:40
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is ezt csinálja. De ő már 2éves.Egyszer csak fogja magát és elalszik. Mondjuk ő velünk alszik.
2012. aug. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
11 hónaposan még nem kap semmi mást? Az orvosod vagy a védőnő nem figyelmeztetett,hogy már régen kellene neki mást is enni. Ne csodálkozz,ha nem fog rendesen fejlődni!
2012. aug. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam ugyanezt csinálta két héttel azelőtt, mielőtt abbahagyta volna végleg a szopizást. Ő akkor tíz hónapos volt. Egy este gondoltam egyet, és "szopi" után kapott egy kis pótlást, aztán még egy kicsit... Másnaptól tápszert kapott.

Második válaszolónak, szóba sem került a hozzátáplálás, gondolom, folyamatban van, a kérdező a szoptatás elmaradására kíváncsi...

2012. aug. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

Én a mozgásfejlődésre gondolok, nem mostanában kezdett felállni, lépegetni? Lehet, hogy szopizás közbe is azt akarja gyakorolni, azért nem marad meg.

Ha abba akarná hagyni, akkor nem hiszem, hogy váltogatná a melleket. Legalábbis az én fiam azt csinálta, mielőtt abbahagyta, hogy pár szívás után elfordította a fejét, és kész, utána a következő szopinál ugyanez volt.


#2.:

1.) A hozzátáplálásról nem is volt szó.

2.) Ha a baba csak anyatejet kapna ennyi idősen, és nem is igényelne mást, az sem lenne baj. Sőt, 1 éves kor alatt nem is igazán a szilárd tápláléknak kéne lennie a fő tápanyagforrásnak, hanem az anyatejnek...

2012. aug. 3. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos hozzászólásokat!

Igen, persze, hogy hozzátáplálom - nem is értem, hogy gondoltad, 2.

5,5 hónapos koráig kizárólag szopizott. Onnan kezdtük nagyon lassan a hozzátáplálást (2 hónap alatt váltottuk ki az első szopit).

Ó, igen, én is gondoltam a mozgásra, de csak 2 hete álldogál, a szopizásos küzdés meg már vagy 2 hónapja tart. Csak egyre rosszabb a helyzet. Igazán kitartó voltam, a család, ismerősök már régen abbahagyatták volna velem a szoptatást.

Ja, és 7 körül főzelékezik, ez neki a fél10-es alvás előtti szopi.

2012. aug. 3. 08:21
 6/10 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

Még az jutott eszembe, hogy nem lakik jól teljesen a főzelékkel, és emiatt nem kér már tejet? Ha esetleg kevesebbet adnál neki?

2012. aug. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Kevés főzeléket eszik, és éppen most kezdtem, adni neki főzeléket ebben az időszakban a tejpépes dolgok helyett.
2012. aug. 3. 12:39
 8/10 A kérdező kommentje:
Én minden hasznos válaszolónak zöldet adok. A lepontozgatónak üzenem.
2012. aug. 3. 12:40
 9/10 anonim ***** válasza:

Megint 4. vagyok.

Esetleg a meleg miatt nem olyan nyugodt szopi közben.

Egyébként hányszor szopizik egy nap? És napközben szopik rendesen, és csak este csinálja ezt?

2012. aug. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Már 2 hónapja csak reggel és este szopik. Reggel is csinálja ezt, de akkor nem olyan rossz a helyzet. Gondolom, még álmos és "bújósabb".
2012. aug. 4. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!