Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Meg akarom kezdeni csak...

Meg akarom kezdeni csak szopizós 6hós babám hozzátáplálását és az ebédet szeretném először kiváltani neki. Mikor adjam a hamit szopi előtt vagy utána?

Figyelt kérdés

2012. aug. 26. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

ha ki akarod váltani akkor előtte.

pár nap múlva már ehet annyit amennyi jól esik neki és utána kínáld meg tejjel. ha már nem fog kérni cicit akkor ki lesz váltva :)

de vizet adj neki a szilárd után, ilyenkor már kell itatni ha eddig nem tetted.

és célszerűbb délelőtt kóstoltatni, tehát a 10óraikor, mert ha allergiás vagy fájna a hasa akkor az nappal jöjjön elő

2012. aug. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is úgy csináltam, ahogy az első írta. Délelőtt érdemes új ízekkel ismertetni, mert ha fáj a hasa, vagy allergiás lesz rá, akkor az még nappal kijöjjön, ne délutánra, estére legyen nyűgös. Előbb adtam neki a szilárdat, utána cicit, mivel ha szopott, addig nem eresztette, míg tele nem lett a pocakja, így utána már nem evett volna mást. :) Tehát előbb a kaja, utána szoptathatod még. Én is 6 hónaposan kezdtem, bár még utána sokáig cicivel oltotta a szomját, 8 hónaposan kapott először vizet, addigra volt nagy meleg és akkorra evet annyi szilárdat, hogy már úgy láttam elfér a folyadék.
2012. aug. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is az ebéd kiváltásával kezdtem mindkét gyerekemnél. Először almával kezdtünk, majd barack, aztán kezdtem ezeket burgonyával kombinálni, és szép lassan főzelék lett belőle. Amikor az ebédet már kiváltottuk, (szép lassan, nekünk bő egy hónap volt) akkor jött a tízórai. Tízóraira kapta onnantól kezdve a gyümölcsöt, ebédre jöhettek a zöldfőzelékek, krumplival sűrítve. Először tehát a szilárd étel, aztán a szopi következett, és a végére már a nagyobb adag szilárd étel után nem kértek anyatejet, ekkor lett kiváltva. Sokan mondják, hogy a tízóraival kezdd, de nálunk bevált az ebéddel kezdés, hiszen fél 12-12 körül ebédeltek, az nem sok különbség esti pocakfájás szempontjából, mint a 10 órai tízórai! :)
2012. aug. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!