Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkezdtem hozzátáplálást....

Elkezdtem hozzátáplálást. Mikor lehet teljesen kiváltani a 10 órai etetést? Amikor már annyit eszik h nem kell neki utána a tápszer? Vagy egyszerűen ne adjak neki már egy idő után.

Figyelt kérdés
És ha 10 kor már csak gyümit eszik, melyik étkezéskor adjam neki az újjabb kaját?
2010. nov. 5. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
45%
szerintem,ha eleg neki amit adsz tizoraira azt ugyis tudni fogod mert akkor mar ugysem fogja kerni a tapszert.en szoptattam es aztmondta az orvos,hogy fokozatosan hadjam el a szoptatast ha elkezdem hozzatataplalni,marmint ha tizoraira adtam neki mast akkor mar ne szoptassam meg csak kovetkezo etetesnel.igy volt:reggelire tejecske,tizoraira valami fincsi hami amit lehetett neki,ebedre tejecske,uzsira megint valami konnyu,es vacsira megint tejecske.aztan ahogy nott ez a folyamat megfordult es a foetkezesre nem tejecske volt hanem amit mar megehetett es tizoraira meg uzsira maradt a tej.remelem tudtam segiteni.
2010. nov. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim is tápszeres volt,mindkettő.A hozzátáplálást én a déli étkezésekkel kezdtem és nem a tizóraival vagy uzsonnával.De persze mindenki másképp csinálja ezt is,mint annyi minden mást.A védőnőnk mondta annak idején,hogy az ebéddel érdemes kezdeni-ugye ami a fő étkezés méghozzá úgy,hogy előszőr pár kanállal kóstóltatsz,aztán utána megissza a baba a tápszert.Minden nap egyre több kanállal kell adni és a végén már a tápszer elmarad.Persze fokozatosan kell,ahogy a baba elfogadja.Úgyhogy nálunk előszőr az ebéd lett kiváltva,aztán utána az uzsi,majd tizórai és 1 éves kor után pedig a reggeli és vacsi is,mert 1 éves korig reggelire ill. vacsorára tápszert ivott a kislányom meg a fiam is.
2010. nov. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2010. nov. 5. 15:00
 4/4 anonim ***** válasza:
szia! 4 hósan gyümivel kezdtem a hozzátáplálást, egy hónap alatt sikerült kiváltani a tízórait. Gyümölcsöt evett keksszel. Utána az uzsonnát váltottam ki főzivel, mert úgy tanultam, hogy kiváltáskor nem ajánlott két szilárd étkezés egymás után, hiszen a baba fő tápláléka a tej. Ekkor evett a köv. sorrendben: tápszer-gyümi-tápszer-főzi-tápszer. Mikor az uzsit is kiváltottuk (2 hét volt),pihentünk kicsit, majd 3 nap alatt rászoktattam, hogy ebédre és nem uzsira kapja a főzit. Ekkor kezdtem neki vacsira bevezetni a rizspépet, tejpépet+tápszert, mert már nem volt elég neki vacsira a tápszer magában. Ekkor evett: tápszer-gyümi-főzi-tápszer-tejpép+tápszer. Később a tejpépet lecseréltem tejbegrízre, az uzsonnát pedig valami tejes kajára (túró, joghurt, puding)
2010. nov. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!