Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Babakekszből mennyit a glutén...

Babakekszből mennyit a glutén bevezetéséhez 5 hónapos babámnak?

Figyelt kérdés
Ma járt itt a védőnő, és azt mondta, 6 hónapos korig be kell vezeti a glutént -ez az aktuális WHO ajánlás-, mégpedig napi fél háztartási keksz gyümölcsbe keverésével. Utána gondoltam csak át, hogy annyira nem szimpi nekem a háztartási keksz összetevőinek listája, aromák, tartósítószerek, olyan dolgok, amiket minden ajánlás szerint minimum 1 éves korig kerülni kell. Szóval a babakeksz barátibb, csak azt nem tudom, hogy abból is mehet egy fél? mennyire lehet más a gluténtartalma, mert ugyebár a fokozatosság a lényeg. Szerintetek??? És ha natur gabonapehellyel akarnám megoldani, akkor abból mennyi kellene szerintetek???

2012. aug. 28. 23:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is kekszeztem, aztán rátaláltam a 7gabonás pépre :)

Ha kekszezel (a cukor meg a sütőpor nem tetszik nekem benne), akkor szerintem egy negyeddel kezdd, egy teljes adag két keksz (a doboz szerint).

Ha gabonapéppel csinálod, akkor szerintem negyed kanállal kezdd.


De rosszul tudja a védőnőd, legkorábban hathós korban ajánlja a WHO a glutén bevezetését.

[link]

2012. aug. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
van direkt babkeksz is (elég drága pl a hipp-es) de van többféle- én féllel kezdtem és lehet fokozatosan növelni az adagot. elmorzsolva keverheted gyümölcsbe, főzelékbe
2012. aug. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is HT kekszet mondott a védőnő, de vettem Detkis Bio babakekszet (egyáltalán nem drága), és eleinte felet reszeltem bele neki a gyümölcsbe - 6 hós korától. Imádta. Aztán 2-3 hét múlva már egy egészet.

Később aztán én is vettem 7 gabonás pépet, azt is nagyon szereti (még a tejpépébe is teszek néha).

2012. aug. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!!!


Vettem Hipp babakekszet, egy keksznek reszeltem bele az ebédjébe az 1/3 részét. Majd pár nap múlva egy felet fogok belerakni, remélem így jó lesz.

Vettem egyébként ezt a 7 gabonás pépet. Mondjuk még nem bontottam ki, hogy is néz ki, de azt írja, hogy tápszerbe, vagy anyatejbe kéne rakni. De gyümölcspépbe csak úgy simán is bele lehet szórni, ugye?!

2012. aug. 29. 13:39
 5/8 A kérdező kommentje:

Még az első válaszolónak, köszönöm a választ és szeretnék reagálni a leírtakra.


Azt nem tudom, hogy az eredeti angol szövegben mit írnak, de ami magyar nyelven elérhető "kivonat", abban az van, hogy az anyatejes babáknak a 6. hónaptól kell bevezetni, de a már hozzátáplált babáknál 4-6 hónap között el kell kezdeni.


És mivel sajnos már igen szűkölködünk anyatejben, tápszert is kap sokszor, 2 étkezést pedig már ki is váltottunk főzelékkel, gyümivel, így nem nagyon ellenkeztem, amikor a védőnő azt mondta, hogy kezdjük a glutént. Már csak azért is, mert az ajánlásban az áll, hogy még 1-3 hónapig kapjon a baba anyatejet, így szintén csökkenti lehet a lisztérzékenység kialakulásának esélyét. És hát ahogy most állunk, remélem, hogy még egy hónapig kihúzzuk a tejcsivel... :)


Egyébként köszönöm az észrevételt!

2012. aug. 29. 13:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Persze! Nyugodtan szórd bele a kívánt mennyiséget, várj 1-2 percig és kész!

Az én babám a lefejt anyatejet nem fogadta el, tápszert meg nem eszik, így én gyümölcsbe teszem főként, de mondom: sima tejpépbe is (akkor ha egy kicsit hígabbra sikerül a tejpép). Nagyon szereti.

2012. aug. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
HETI 2DB. HÁZTARTÁSI KEKSZET KELL LERESZELNI ÉN ANYATEJBE KEVERTEM NAPONTA BELE ÉS UGY ADTAM A KICSIMNEK.NEKEM IGY MONDTA A GYERMEK ORVOS
2012. aug. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát igen, a WHO olyan természetesnek veszi, hogy minden Babát tud szoptatni az anyukája féléves koráig :(

Én is Hipp Babakeksszel, utána Fosfovittal kezdtem bevezetni, de tényleg nagyon sok cukor van benne. Kóstolj meg egyet, iszonyú édes :(


Szerintem jól csinálod, úgyis diktálja nagyjából az anyai ösztön a teendőket :))


1.

2012. aug. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!