Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen hatékonysággal eszi...

Milyen hatékonysággal eszi meg 10-12 hós babátok az elé rakott darabos ételt? Mennyi landol a földön és egyéb helyeken?

Figyelt kérdés

Babám ha adok a kezébe mondjuk egy fél banánt, akkor kb. a felét nyammogja el nagyon lassan, a többi részét csak szétnyomkodja, leesnek belőle darabok az előkére, és azt már nem eszi meg. Nálatok hogy van?

Sokszor csak játszik a kezében az étellel.



2012. nov. 27. 10:09
 1/3 anonim ***** válasza:
én nem bánnám. hadd ismerkedjen az étellel. esetleg adj neki kisebb darabokat. pl. ne egy fél banánt,hanem csak egy kis darabot. vagy falatnyikat tegyél elé. ha meg nagy dzsuvát csinál a konyhában,akkor beültetném kádba :) emlékszem,gyerek koromban a dinnyét mindig ott ettem :) anyám rafkós volt :)
2012. nov. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Ha kisebb darabokat rakok elé akkor többet fog meg egyszerre, felét ledobálja, tapizza őket. Olyan mintha nem is tudná hogy az evésre való, játszik vele. Persze tudom kicsi meg, de kíváncsi vagyok másnál ez hogy van.
2012. nov. 27. 10:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is félbe adom a banánt, mert ha összedaraboltam, ugyanúgy ahogy neked Kedves Kérdező, többet vett fel a markába, és szétnyomkodta. Ha leesik egy pl. egy banándarab az előkéjére, és visszateszem a tálcájára,mivel tiszta előke kerül rá, minden etetésnél. Én is néha sírva tudnék fakadni a malackámtól, de azzal vigasztalom magam, hogy senki nem születik késsel villával a kezében, és lesz ez jobb is. A kölesgolyót, pl. nagyon szépen eszi! Nem tudom azzal már próbálkoztatok? Amivel még sikerélményünk volt, az a húslevesből kiszedett sérgarépa fehérrépa, zeller, karalábé, nagyobb darabokban kitéve kistányérjára, az ugye jó puha. Megragadta, és tolta befele. Dobtam még a levesbe néhány zöldbabot egészbe,.mert ugye azt egyébként húslevesbe nem szoktunk- és így az is került a tányérjára. Szerintem még tetszett is neki, hogy olyan szines a tányérkája! Ja és valamelyik nap uzsonnára szeletelt párizsit kettőbe téptem, mellé fél kifli! Azzal is kevesebb volt a malackodás! Lassuak, de gondolom, az íz élmények mellett a textúrával is ismerkednek, és az ugye hosszabb időt vesz igénybe! ;-) (Egy 12 hónapos kislány anyukája)
2012. nov. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!